Advert
Advert

Halk Eğitim kursları son sürat devam

Halk Eğitim kursları son sürat devam
Halk Eğitim kursları son sürat devam Küçük Menderes
test Bu içerik 591 kez okundu.

Torbalı Halk Merkezi ve İŞKUR'un işbirliği açılan kurslara yeni programlar eklendi. Yeni açılacak kurslara kayıtlar Torbalı Halk Merkezi'nin resmi sitesinden başladı. Halk Eğitim Merkezleri, Türkiye'de okul dışında öğrenme imkanını sunan ve tüm ülkede teşkilat yapısı bulunan, gençlere okul dışında farklı konularda bireysel gelişim imkanları sunan eğitim kurumları arasında yer alıyor.

Çok farklı konularda gerek okulu bırakmış gerekse okula devam eden ve okuldan mezun olmuş gençlerin gelişimlerine yönelik eğitim imkanları olan merkezlerde teknik eğitimlerin yanı sıra sosyal ve kültürel konularda eğitimler gençlerin katılımına sunuluyor. Kursların birçoğu ücretsiz olarak devam ediyor.Torbalı Halk Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki işsiz oranını en aza indirecek programlar başlatan İŞKUR  ile işbirliği ile açtığı kursların sayısını arttırdı.

Dört farklı alanda kurs

Torbalı Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliğinde 14 Ekim tarihi ile web tasarım, çinicilik, iğne oyası, aşçı yardımcısı ve ön muhasebe, pasta yapımı ve sunumu, düz dikiş makineci ve sepet örücülüğü olmak üzere toplamda sekiz farklı alanda kurs açıldı. Kursiyerler, öğle ve sabah sınıflarından olan 12 sınıfta 22 ile 75 gün arasında değişen sürelerde eğitimler almaya devam ediyor. İki kurumun orta çalışmaları ile gelen talep doğrultusunda dört farklı branşta yeni kurslar açılıyor. Açılacak kursların ön muhasebe, çağrı merkezi, geleneksel el nakışları ve zeytin yetiştiriciliği olduğu kaydedildi.

Başvurular siteden yapılacak

İş bulma olanağının en yüksek olduğu meslek dallarından seçilerek açılan kursların sayısı giderek artıyor. Torbalı Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR, bireylerin istihdam edilmesinde kolaylık sağlayan firmalardan ve hizmet veren çeşitli işletmelerin önerilerinin değerlendirilmesiyle açtıkları kurslara alımları mülakat ile yapıyor. Kurslara talep, her dönemde yoğun olurken yeni açılacak kurslar için kayıt işlemleri başladı. Torbalı Halk Eğitim Merkezi'nin resmi internet sitesinde hafta başında başlayan kurslara kayıt yaptıranlardan uygun olanların mülakat için çağrılacağı bilgisine ulaşıldı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava