Advert
Advert

Kadın Meclisi'nin yeni başkanı Ümran Ateş

Kadın Meclisi'nin yeni başkanı Ümran Ateş
Kadın Meclisi'nin yeni başkanı Ümran Ateş Küçük Menderes
test Bu içerik 530 kez okundu.

Ödemiş Kent Konseyi’nin meclis seçimleri başladı. Kasım ayı boyunca salı ve perşembe günleri yapılacak meclis seçimleri, Kadın Meclisi’nin genel kurulu ile başladı. Eski otogar üstündeki nikah salonunda yapılan genel kurul sonucunda öğretmen Ümran Ateş, Kadın Meclisi'nin başkanı seçildi.

 

Genel kurul, divanın oluşturulması ile başladı. Divana Seycan Arslan, Vildan Polat ve Fatma Taşlı seçildi. Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Safiye Özçelik’in açış konuşmasının ardından kürsüye gelen Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, meclislerin kent konseyleri için önemine değinerek ilk meclis genel kurulunda Kadın Meclisi seçimlerinin yapılmasının anlamlı olduğunu söyledi. Kent konseylerinin işlevleri hakkında genel kurula katılanlara hitaben bir konuşma yapan Taşlı, "Kent konseyleri, kentlerin ortak aklıdır. Yatırım ve yaptırım gücümüz olmasa da kentimizin geleceği için gönüllü olarak bir araya gelip yerel yöneticilere projeler ortaya koymaya çalışacağız. Bunları da meclisler ve çalışma grupları ile birlikte yapacağız. Çalışma grupları ve meclislerden gelecek önerileri ilgili kurumlara aktarıp uygun çözümler talep edeceğiz" dedi.Vatandaşları Kent Konseyi'nin çalışmalarına davet eden Taşlı, “Demokrasiler, hemşehrilerin yönetime katılması ile daha anlamlı hale gelir” şeklinde konuştu.

 

Yönetim de belirlendi
 

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Aday olan Ümran Ateş, Sevda Örten, Sezen Cerit, Hülya Ayazoğlu, Zarife Özcan, Müge Özata, Nehir Sayal, Hülya Tunç, Hatice Uygun, Sevim İnan ve Havva Pakcan, Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin yürütme kuruluna seçildi. Yürütme kurulu üyesi Ümran Ateş de oy birliği ile başkanlığa seçildi.

 

Onur Şahan

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı