Advert
Advert

Yüz binlerce fidan büyük buluşmaya hazır

Yüz binlerce fidan büyük buluşmaya hazır
Yüz binlerce fidan büyük buluşmaya hazır Küçük Menderes
test Bu içerik 616 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan "Geleceğe nefes için 11 milyon fidan, 11 milyon ağaç" kampanyası kapsamında 11 Kasım Pazartesi Saat 11.11’de 81 ilde eş zamanlı olarak 11 milyon fidan toprakla buluşacak. Bu etkinliğin önemli ayaklarından biri olan İzmir Orman Bölge Müdürlüğü de hazırlık çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
 

İzmir'de Muradiye ve Torbalı olmak üzere Türkiye’nin iki büyük orman fidanlıklarına sahip olan İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, burada yetiştirdiği fidanların İzmir ve Manisa illerinde 43 lokasyon noktasına dağıtımlarına başladı. Çalışmaları yerinde görmek için Manisa’da bulunan Muradiye Orman Fidanlık Müdürlüğü'ne gelen İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, çalışmalar hakkında Fidanlık Müdürü Nedim Bozkurt’tan bilgi aldı.

İki ilde 500 bin fidan
 

Şu ana kadar Torbalı ve Muradiye Orman Fidanlık müdürlüklerinden İzmir ve Manisa İllerinde 11 Kasım'da gerçekleşecek fidan dikim etkinlikleri için 350 bin fidanın dağıtımını yapıldığını söyleyen Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, İzmir'de 300 bin ve Manisa'da 200 bin fidanın toprakla buluşacağını, bunun bir saat içinde gerçekleşeceğini söyledi.

Büyük ilgi var
 

Orman Genel Müdürlüğü'nün her yıl 250 milyon adet fidanı toprakla buluşturduğunu söyleyen İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, 11 Kasım'da saat 11.11'de gerçekleşen etkinliğin orman sevgisi ve bilinci konusunda bir farkındalık oluşturmak için güzel bir fırsat olduğunu söyledi. İzmirli ve Manisalı vatandaşların kampanyalarına büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Derince, gelecegenefes.com sitesinde üç gün gibi kısa bir süre içinde fidanların yüzde 100’ün üzerinde sahiplenme derecesine ulaştığını da sözlerine ekledi.

 

İHA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı