Advert
Advert

Dokuz mahallenin akaryakıt çilesi

Dokuz mahallenin akaryakıt çilesi
Dokuz mahallenin akaryakıt çilesi Küçük Menderes
test Bu içerik 349 kez okundu.

Çevresinde çok sayıda verimli tarım arazisi olan Torbalı'nın Karakuyu mahallesinde 10 yıldır hizmet veren akaryakıt istasyonu, kar etmediği gerekçesiyle yedi yıl önce kepenk kapattı. Bölgede bulunan dokuz mahalle, akaryakıt istasyonu kapandıktan sonra Torbalı ilçe merkezinden akaryakıt ihtiyacını karşılamak zorunda kalırken vatandaşlar yedi yıldır tam anlamıyla mağduriyet yaşıyor.

 

Akaryakıt almak için kilometrelerce yol giderek ihtiyacını karşılamak zorunda kalan bölge halkı, yaşanan mağduriyetten bezmiş durumda. Kapanan istasyonun müşterilerinin büyük çoğunluğunu çiftçiler oluşturulurken üreticiler, traktörleriyle kilometrelerce yol giderek yakıt almak zorunda kalıyor.

 

Benzin almak için

29 kilometre gidiyorlar

 

Zarar etmesi sebebiyle Karakuyu’da 10 yıldır hizmet veren akaryakıt istasyonu, tam dokuz mahallenin ihtiyacını karşılıyordu. İstasyonun kapanmasıyla birlikte Dağtekke, Ormanköy, Helvacı, Korucuk, Çamlıca, Düverlik, Karakızlar, Karaot ve Karakuyu mahallelerinde yaşayan üreticilerin akaryakıt çilesi başladı. Bu mahalleler arasında en yakın akaryakıt istasyonuna 29 kilometre uzaklıkta olan Dağtekke başı çekiyor. Dokuz mahallenin sakinleri, ihtiyaçlarını ilçe merkezine geldiği zaman bidonlarla akaryakıt alarak veya ilçe merkezine gidenlere sipariş vererek gideriyor. Kendilerine yakıt aldıracak birilerini bulamayanlar ise mecburen traktörleri ile en yakın benzin istasyonuna gitmek için kilometrelerce yol gidiyorlar.
 

Üreticiler mağdur
 

Karakuyu Mahallesi'nde yaşayanların çoğunluğu, tarım ve hayvancılık sektörlerinde çalışarak geçimlerini sağlıyor. Akaryakıt istasyonunun faaliyetinin durmasından en fazla üreticilerin etkilendiği öğrenildi. Üreticiler, akaryakıt istasyonun kapanmasıyla beraber sıkıtının başladığını belirterek yakıt almak için ilçe merkezine gittiklerini belirtti. Mahalledeki bazı üreticiler, evlerinin bahçesine yerleştirdikleri yakıt tanklarıyla yakıt alma sorununu çözerken maddi durumu olmayanların ise ilçeye gidip gelerek yakıt alma sıkıntısı devam ediyor.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı