Advert
Advert

Genç yapımcıdan bomba film

Genç yapımcıdan bomba film
Genç yapımcıdan bomba film Küçük Menderes
test Bu içerik 635 kez okundu.

Sokakların Kanunu: Ailene İyi Bak filminin yapımcısı Halil Tuncer, Küçük Menderes Gazetesi ve TV9 İzmir’i ziyaret etti. Tuncer, uzun metrajlı filmin fragman çekimleri sırasında yaşadıklarını bize özel anlattı.

 

Yaklaşık 150 gönüllü kişinin bir araya gelerek çekimine başladığı Sokakların Kanunu: Ailene İyi Bak filmi; kadına, çocuğa, hayvana şiddet ile cinsel istismar konularını ele alıyor. Ele aldığı konularla farkındalık sağlamak ve insanların dikkatini çekerek hafızlarında kalıcı bir etki bırakmak istediklerini belirten 24 yaşındaki genç yapımcı Halil Tuncer, "Ben ve ekibim, bu işe gönüllü olarak başladık. Amacımız, ülkemizde yaşanan şiddet olaylar ile cinsel istismar gibi konuları ele alarak farkındalık yaratmak. Toplumumuzun büyük bir çoğunluğu, bu gibi durumlarda yalnızca sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak acıya ortak oluyor. Biz, gerçekler ile sanatı harmanlayarak insanları bu durumlara karşı bilinçlendirmek istiyoruz. Fragman çekimlerimizin bir kısmını memleketim Mardin’de, bir kısmını ise İstanbul’da gerçekleştirdik. Teknik yetersizlikler nedeniyle gece çekimlerimizin birçoğunu kullanamaz hale geldik. Bu kapsamda destek de bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

"Hayatın gerçeklerini

unutturmamak istiyoruz”

 

Tuncer, "Bu işe gönül veren arkadaşlarımla bu projeyi en profesyonel şekilde tamamlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu işi amatörce yapmak istemiyoruz. Sokakların Kanunu: Ailene İyi Bak ile birçok ulusal kanal, gazete ve ajans bize yer verdi. Ancak biz, medya ile sesimizi daha çok duyurmak istiyoruz. Sorunlar, hepimizin sorunu. El birliğiyle Türkiye’de çok az karşılaştığımız bir proje kapsamında farkındalık yaratmış olacağız. Bu film, benim ilk göz ağrım. 2020 yılında filmi gösterime sunacağız. Henüz çok gencim ve önümde uzun bir yol var. Akla gelmeyecek pek çok konu ile fark yaratarak insanlara hayatın gerçeklerini unutturmamak istiyoruz” dedi.

 

Ece Köseoğlu   

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı