Advert
Advert

"Ödemiş’in mağdur mahallelerinden biriyiz”

‘Mahallemizin Sesi’ köşesinin bu haftaki konuğu, Kuvvetli Mahallesi Muhtarı Şenol Kiremit

Küçük Menderes
test Bu içerik 894 kez okundu.

‘Mahallemizin Sesi’ köşesinin bu haftaki konuğu, Kuvvetli Mahallesi Muhtarı Şenol Kiremit idi. Kiremit, mahallesinin sorunlarını gazetemize anlattı.

Bize kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Doğma büyüme Ödemişliyim. 1964 yılında doğdum. Kuvvetli Mahallesi’nin muhtarlığını babamdan devraldım. Üç dönemdir Kuvvetli Mahallesi’nin muhtarlığını yapmaktayım.

Muhtarlık görevi sizce nasıl?

Muhtarlık güzel.

Bir mahalle muhtarı olarak en sık karşılaştığınız sorun nedir? Çözüm odağı olarak nasıl bir yol izliyorsunuz?

Geçen dönem Ödemiş Belediye Başkanlığı yapan Mahmut Badem’le sorunlar yaşadık. Kendisinden hiçbir hizmet göremedik. Seçimden sonra dört sokağımıza taş döşendi. Mağdur sokaklarımız çok. Yeni Ticaret Lisesi yapıldı. Etrafındaki yolların düzenlenmesi gerekiyor. Bu konuyla alakalı da müracaatlarımızı sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra en sık karşılaştığımız sorun, sokak aydınlatmalarının az olması. Vatandaşlardan da bu konuyla alakalı tepki alıyoruz. Konuyla alakalı 186’yı arıyoruz. Kısa süre içinde çözümlenmediği zaman vatandaşımız bize yeniden geri dönüyor.Mahallemde müstakil evler çok olduğundan hırsızlık da çok oluyor.

Mahallenizde göç ve nüfus artışı oranlarında değişiklik gözlemliyor musunuz?

Mahallemizde kentsel dönüşüm nedeniyle nüfus artışı var. Mahallemizin nüfusu, yaklaşık 3500 kişi.

Mahallenizin geçim kaynakları nelerdir?

Mahallemiz; çiçeklik ve hayvancılık ile geçiniyor.

Ödemiş Belediyesi ile ilişkileriniz nasıl?

Ödemiş Belediyesi ile ilişkilerimiz süper. Yapılacak parklarımız var. Konuyla alakalı dilekçelerimizi de ilgililere verdik. Ödemiş Belediyesi’nden aldığımız bilgilere göre, plan aşamasında olduğu söyleniyor.

İZSU ile ilişkileriniz nasıl?

İZSU ile ilişkilerimiz de gayet iyi. Herhangi bir patlak anında sorunumuz, en kısa zamanda çözüme kavuşturuluyor.

Park-bahçe bakımı ve dizaynı konusunda çalışmanız var mı?

Gelecek dönem için az önce de belirttiğim üzere Ödemiş Belediyesi tarafından iki parkımız yapılacak. Bunun dışında dört tane daha parkımız bulunuyor. Bu parklarımız içinde bulunan oyun gruplarının da yenilenmesini talep ediyoruz.

Mahallenizdeki ibadet ve eğitim yerleri hakkında bilgi verir misiniz?

Mahallemizde Kuvvetli Camii isimli bir ibadet yerimiz var. Okul olarak Üç Eylül YİBO, kız erkek yurdumuz ile yeni yapılan Ticaret Lisesi bulunuyor.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Mahallemin hizmet görmesini istiyorum. Bundan önceki dönemde beş yıl boyunca mahalleme herhangi bir hizmet göremedim. İsterseniz sokaklarını gezin dolaşın. Ödemiş’in en mağdur mahallelerinden biri olduğunu göreceksiniz. Son beş yıl içinde de daha da mağdur bırakıldı. Sokaklarımızı su basıyordu, yollarımız kötüydü. Şu anda Ödemiş Belediyesi’nin çalışmalarıyla mağduriyetimiz gideriliyor.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava