Advert
Advert

Meslek Fabrikası muhtarlara tanıtıldı

Meslek Fabrikası muhtarlara tanıtıldı
Meslek Fabrikası muhtarlara tanıtıldı Küçük Menderes
test Bu içerik 326 kez okundu.

Torbalı'da geçtiğimiz aylarda Meslek Fabrikası projesi için Torbalı Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolün ardından mahalle muhtarlarına bilgi verildi. İlçede hem işsizliği hem de kuruluşlar ile diğer meslek dallarında yaşanan kalifiye eleman sorununu ortadan kaldırmak için Torbalı Belediyesi, geçtiğimiz aylarda düğmeye basmıştı. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzalayan Torbalı Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi'nin "Meslek Fabrikası" projesini hayata geçirmişti.

 

Belediye bünyesinde kuaförlük, unlu mamuller, manikür-pedikür, düz dikiş, overlok-reçme ve dünya kahveleri gibi genel kurslar ile ön muhasebe, bilgisayarlı muhasebe ve bilgisayar operatörlüğünün yer aldığı teknik kurslar için bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Belediye Kültür Merkezi'nde muhtarlara verilen bilgilendirme toplantısında kursların amacı anlatıldı.

 

"Kurslarımız umut olacak"
 

Projenin yaygınlaşması amacıyla muhtarlara bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Şube Sorumlusu Ebru İnci, “18 Kasım tarihinde eğitimlerimiz başlayacak. Bu kapsamda BKM’de muhtarlarımızla buluştuk ve ilk bilgilendirmemizi kendilerine yaptık. Bu proje ile Torbalı’yı örnek hale getireceğiz. Kurslarımız, umut haline gelecek. Kayıtlarımız, Çaybaşı Mahallesi'nde bulunan Torbalı Belediyesi Hizmet Binası'nda yapılacaktır" diye konuştu.

 

İstihdam yaygınlaştırılacak
 

Toplantıda Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Özkan Yıldız da işsizlik adına başlatılan bu projede önemli adımlar atmaya başladıklarını söyleyerek, “Yeni istihdam alanlarımızı bu projeyle yaygınlaştırmanın hedefindeyiz. Torbalı Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Bu noktada tüm yerel birimlerin önem vermesi ve projenin güçlenerek yayılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
 

İHA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava