Advert
Advert

Ödemiş Ticaret Borsası'ndan öğrencilere eşofman

Ödemiş Ticaret Borsası'ndan öğrencilere eşofman
Ödemiş Ticaret Borsası'ndan öğrencilere eşofman Küçük Menderes
test Bu içerik 453 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Borsası, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine eşofman takımı yardımında bulundu. Geçtiğimiz yıllarda ilk ve ortaokullarda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim yardımında bulunan Ödemiş Ticaret Borsası, bu yıl ise öğrencilerce daha çok kullanıldığı ve ihtiyaç duyulduğu düşünülen eşofman takımı yardımında bulundu. Ödemiş ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki tüm devlet okullarında eğitim gören öğrencilere eşofman takımları dağıtıldı.

Okulda teslim edildi

Ödemiş Ticaret Borsası yetkilileri tarafından önceden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile beden ölçüleri, okul ve sınıfları alınan öğrencilerin montları, imza karşılığında okul müdürlüklerine 800 adet olmak üzere teslim edildi. İhtiyaç sahibi öğrencilerin daha rahat spor yapmalarını sağlayacak eşofman takımlarının teslimi, öğrencilerin okullarına gidilerek dün yapıldı.

"Bütçemiz el verdiği sürece..."

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka, şu açıklamalarda bulundu: "Her yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin borsamıza sağladığı kaynakla çeşitli firmalardan teklif alınarak temin edilen öğrenim yardımları, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmaktadır. Ayrıca kurumumuz, kendi bütçe imkanlarını zorlayarak 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nda ihtiyaç sahibi ve başarılı yüz üniversite öğrencisine karşılıksız burs vermektedir. Bütçemiz el verdiği sürece eğitime bu tür katkılarımız devam edecektir. Eşofman takımlarının öğrencilerimize ulaştırılması konusunda kurumumuz adına emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Ödemişlilerden destek istedi

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ve Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Fahri Ceyhan, yapılan törende katkılardan dolayı Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka’ya teşekkür etti. Yine Cumhuriyet Ortaokulu’nda yapılan törende Ödemiş Ticaret Borsası'nın yardımlarının yüzlerce çocuğu sevindirdiğine dikkati çeken Bahattin Gengörü, “Ödemiş Ticaret Borsamızın öğrenim yardımları sayesinde ihtiyaç sahibi çocuklarımız, daha rahat bir kış geçirecek ve sporlarını yapacak. Ben, Ödemişlilerden eğitime ve öğrencilerimize daima destek olmalarını bekliyorum. Ödemiş'teki eğitim camiası adına Ödemiş Ticaret Borsası'na teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Onur Karagöz

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı