Advert
Advert

Ödemiş ve Tire'nin hastanelerine ödül

Ödemiş ve Tire'nin hastanelerine ödül
Ödemiş ve Tire'nin hastanelerine ödül Küçük Menderes
test Bu içerik 439 kez okundu.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı iki farklı kamu hastanesi, İstanbul’da gerçekleştirilen HIMSS 2019 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı'ndan iki ödülle döndü. Bu yıl altıncısı düzenlenen "HIMSS 2019 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı"nda HIMSS EMRAM kriterlerine göre EMRAM Seviye 7 kriterlerini yerine getirerek unvanı almaya hak kazanan Ödemiş ve Tire devlet hastaneleri ödüllendirildi.

“Hastanelerimizi tebrik ediyorum”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, fuarda yaptığı açılış konuşmasında, “Bu vesile ile tam dijital hastane haline gelen İzmir-Tire Devlet Hastanemizi, İzmir-Ödemiş Hastanemizi ve Yozgat Şehir Hastanemizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu sayılarla Türkiye, ABD’den sonra dünyada en çok dijital hastaneye sahip olan ülke konumuna yükseldi. Bakanlık olarak bundan altı yıl önce başladığımız bu süreçte hedefimiz, hastaneleri yerli yersiz teknolojilerle donatmak değil, sağlık hizmet kalitesi ve hasta güvenliği için doğru bilgi ile teknolojinin gerektiği yerde en iyi şekilde kullanımını sağlamaktır” dedi.

Üç hastaneden ikisi yöreden

Türkiye’deki EMRAM Seviye 7 (Tam Dijital)  Belgesine sahip üç hastaneden ikisi olan Ödemiş ve Tire devlet hastanelerinin kazandığı ödülleri, İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop ile iki hastanenin yöneticileri birlikte teslim aldı.  

Başarı öyküsü anlatıldı.

Ödül töreninde Tire İlçe Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Özgür Bolat, 2016 yılında dijital hastane çalışmalarıyla Türkiye’de ilk HIMSS Stage 7 akreditasyon belgesine sahip hastane olmayı başaran hastanelerinin başarı öyküsünü konu alan bir sunum yaptı. Sunumunda dijital hastane uygulamaları kapsamında yapılan dijital kapalı döngü ilaç yönetim sistemi alımı, kurulum ve sisteme entegrasyonu, dijital malzeme yönetim sisteminin oluşturulması, karar destek sistemlerinin oluşturulması ve geliştirilmesi süreçlerini katılımcılarla paylaştı.

Büşra Boyar

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı