Advert
Advert

Nebahat ablaya emeklilik yemeği

Nebahat ablaya emeklilik yemeği
Nebahat ablaya emeklilik yemeği Küçük Menderes
test Bu içerik 1278 kez okundu.

Ödemiş Devlet Hastanesi ameliyat servisinde 26 yıl çalıştıktan sonra geçtiğimiz günlerde emekli olan Nebahat Şahan’a mesai arkadaşları tarafından emeklilik yemeği verildi. Sağlık sektöründe 34 yıl çalıştıktan sonra emekli olan ameliyathanenin Nebahat ablası için Ödemiş Belediyesi Ahrandı Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe katılan ameliyathane servisi hemşireleri, geç saatlere kadar eğlendi.

Gazetemizin köşe yazarı olan edebiyat öğretmeni Selim Şahan’ın da eşi olan Nebahat hemşirenin Ödemiş Devlet Hastanesi’nin en kıdemli hemşireleri arasında bulunduğunu söyleyen ameliyathane hemşiresi Fatma Aslan, “Ödemiş’te hemen hemen aynı yıllarda göreve başladık. Yıllarca eski hastanede çalıştıktan sonra yeni hastanede de çalışma olanağı bulduk. Çok anılarımız, acı tatlı günlerimiz oldu. Kendisine emeklilik hayatında mutlu günler dilerim” dedi.

”İnsan hayatına dokunmak

çok özel bir durum”

 

Nebahat Şahan ve Fatma Aslan ile birlikte Ödemiş Devlet Hastanesine uzun yıllar hizmet verdiklerini belirten Zeynep Doğaner de birlikte çalışmaktan ve beraber olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Arkadaşımıza emeklilik hayatında mutluluklar diliyorum” dedi. Hemşirelik hayatına Bingöl’de başladığını belirten Nebahat Şahan da kendisi için sürpriz olan bu yemek için arkadaşlarına teşekkür ettiğini belirterek, “Ödemiş’te çok sayıda insan, ameliyat masamızdan geçmiştir. Üzüldüğümüz ve sevindiğimiz çok zamanlar oldu. 34 yılın ardından hemşirelikten ayrılmak kolay değil ama artık yorulmaya başladığımı hissettim. Sağlıkçı olmak ve insan hayatına dokunmak, çok özel bir durum. Ameliyathane hemşiresi olmaktan hep gurur duydum.  İşimiz, hem zor hem de çok riskli ama ben başından beri ameliyathanede çalışmak istedim ve bu kutsal mesleği yapmaktan mutluyum” ifadelerini kullandı.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava