Advert
Advert

Büyükşehir başkanları İzmir'de toplandı

Büyükşehir başkanları İzmir'de toplandı
Büyükşehir başkanları İzmir'de toplandı Küçük Menderes
test Bu içerik 370 kez okundu.

Türkiye’nin CHP'li on büyükşehir belediye başkanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde İzmir’de buluştu. Yerel yönetimlerin sorunlarına ortak çözüm yolları bulmak ve fikir alışverişinde bulunmak için düzenli yapılan toplantıların ikincisinin açılışını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptı.
 

İzmir Çalıştayı'na Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise başka programı nedeniyle toplantıya katılamadı.

 

Kadın başkanlara

saldırıyı kınadı

 

Çalıştayın açılış konuşmasına Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'e ve geçtiğimiz hafta Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yapılan fiziksel saldırıları kınayarak başlayan Başkan Soyer, "Kadın belediye başkanlarına dönük bu saldırılar, kadınların siyasetteki rolünü kabul edemeyen eril bir aklın erkek şiddetine dönüşen uygulamalarıdır. Bu ve benzeri saldırılar, kadınların özgürlüğünü, yaşamın her alanındaki varlığını ve öncü rolünü engellemeye çalışan ataerkil bir aklın korkakça şiddetidir. Biz, her şiddeti reddetmekle beraber özellikle kadınların sözlerini susturmaya, onların rolünü engellemeye, onlar üzerinde baskı ve şiddet kurmaya çalışan bu zihniyetle mücadelemizi her alanda devam ettireceğiz çünkü her şey kadınla değişiyor" dedi. 

Basına kapalı toplantı

 

Başkan Soyer'in konuşmasının ardından on büyükşehir belediye başkanı, "Medyada alternatif kanallara ihtiyaç var mı?", "Ortadoğu, Dünya ve Türkiye Siyaseti", "Büyükşehir Belediyelerinde Kır ve Kent ilişkileri", "Tarımda Ortak Çalışma Stratejileri", "Akıllı Kentler,. Deprem, Altyapı, Ulaşım, Yerel Yönetimde Sosyal Politikalar" konularında fikir alışverişinde bulunmak üzere basına kapalı gerçekleşen toplantılarına başladı. 
 
Büşra Boyar

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava