Advert
Advert

Yol işgaline denetim başlıyor

Yol işgaline denetim başlıyor
Yol işgaline denetim başlıyor Küçük Menderes
test Bu içerik 610 kez okundu.

Torbalı'daki işletmelerin kaldırım ve yol işgallerine karşı yapılan şikayetlerin sayısında artış yaşandı. Gelen şikayetler doğrultusunda önümüzdeki haftalarda ilgili kurumların denetim ve kontrol yapacağı öğrenildi. İlçede artan nüfusa bağlı olarak ulaşım, yerleşim yeri, kamu hizmetlerinde yoğunluk gibi pek çok sorun ortaya çıkıyor. Ortaya çıkan sorunlar sebebiyle vatandaşlar mağduriyet yaşıyor. Tepeköy Mahallesi'ndeki işletmeler de her gün onlarca insanın kullandığı kaldırım ve yolları kendi alanları gibi kullanıyor. Bazı caddelerde işletmelerin koydukları eşyalar nedeniyle adım atacak yer kalmazken yola koyulan duba ve bariyerler de yolu daraltıyor. Torbalı’da kaldırım ve yol işgallerini sorununu bitirmek amacıyla çalışma başlatılıyor.

Şikayetlerin sayısı arttı

İlçe merkezindeki Hükümet, Kazım Dirik, İsmetpaşa, Ağalar ve Serdar Genç caddeleri üzerinde yer alan işletmelere ve dükkanlara gün içerisinde yüzlerce kişinin gelmesi nedeniyle yoğunluk eksik olmuyor. Özellikle perşembe günü semt pazarının da kurulmasıyla yaya ve araç yoğununun zirve yaptığı şehir merkezindeki bazı işletmelerin yol ve kaldırım işgalleri, tıkanmalara sebebiyet veriyor. Kaldırım ve yol işgalinin en fazla yapıldığı Tepeköy Mahallesi'nde konuyla ilgili gelen şikayetlerin sayısında büyük oranda artış yaşandı. İlgili kurumların gelen şikayetleri değerlendirerek denetimlere başlayacağı kaydedildi.

Para cezası var

Trafikte yayaların daha rahat hareket etmesi için yaya kaldırımlarında gerekli görülen yerlere çevre düzenlemeleri yapılıyor. Yayaların hareketini engelleyecek şekilde kaldırımlara masa, sandalye veya tabela konularak yapılan yer işgaliyesi, özellikle de çocukların ve yaşlıların kaldırımları kullanamamasına neden oluyor. Bu durum, ağırlıklı olarak şehir merkezlerinden rastlanılan sıkıntıların başında geliyor. Yapılan uyarılara rağmen eşyalarını yol ve kaldırımdan kaldırmayan işletme sahiplerine para cezası kesilerek işlem yapılıyor. Torbalı genelinde önümüzdeki haftalarda başlayacak olan kaldırım ve yaya geçidi işgali yapan işletmelere yönelik denetimle bu sorunun tamamen ortadan kaldırılması hedefleniyor.

 Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı