Advert
Advert

Saipler’de ‘Zeytin’ festivali

Saipler’de ‘Zeytin’ festivali
Saipler’de ‘Zeytin’ festivali Küçük Menderes
test Bu içerik 711 kez okundu.

Zeytin üretimi ile yurt genelinde önemli bir yere sahip olan Torbalı, zeytinde öncü olmaya devam ediyor. İlçede yetiştirilen zeytinin tanıtılması amacıyla etkinlik düzenleyen Torbalı Belediyesi, Saipler Zeytin Festivali'ni yarın gerçekleştirecek.

Torbalı Belediyesi, Saipler’de geleneksel hale getirdiği Zeytin Festivali’nin bu yıl sekizincisini düzenlemeye hazırlanıyor. Yıl boyunca farklı etkinlik ve festivallere imza atan Torbalı Belediyesi, yarın Saipler Mahallesi'nde zeytin festivali düzenleyecek. Tarımsal sanayinin gelişmesinde büyük payı olan zeytin ve zeytinyağı için Saipler’de düzenlenen festival, ilçe dışından da yoğun ilgi görüyor. Her yıl kapsamı genişletilen festival, bu yıl daha renkli geçecek. Festival için tüm hazırlıklar yapılırken Türk Sanat Müziği sanatçısı ve aynı zamanda şarkı sözü yazarı Hüner Coşkuner ile Türk Halk Müziği sanatçısı Yasemin Çandır sahne alacaklar. Türk televizyonlarının eğlence kuşağında boy gösteren Komedi Dans Üçlüsü de özel bir performans sergileyecek.

Başkan Uygur'dan davet

Festival için İzmir'den İZBAN aracılığıyla gelenler, Tepeköy İZBAN İstasyonu'ndan ücretsiz servislerle festival alanına taşınacak. Saat 10.00 itibariyle tezgahların alışveriş için hazır olacağı, konser performanslarının ise 13.00'te gerçekleşeceği açıklandı. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, tüm İzmirlileri festivale davet etti.

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı