Advert
Advert

Tire yönetiminden özür

Tire yönetiminden özür
Tire yönetiminden özür Küçük Menderes
test Bu içerik 533 kez okundu.

Tire Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı Can Toprakçı, birkaç hafta önce Urla Belediyespor deplasmanında yaşanan olaylar hakkında açıklamada bulundu. Toprakçı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:  "13 Ekim 2019 tarihinde Urla Belediyespor deplasmanında spora, kulübümüze, şahsıma ve misafirlik anlayışına yakışmayan olaylar yaşanmıştır.

31 Mart seçimlerinden sonra şehrimizde yönetimsel olarak birçok konuda değişikler yaşanmış ve yaşanmaktadır. Bu değişikliklerin bir kısmı, zorunlu olarak yapılmıştır. Şehrimizde sadece futbola değil, spora gönül ve emek vermiş birçok gencimiz, çocuğumuz sahipsiz kalmış ve umutlarını yitirmişlerdir. Yaşanan bu sürecin ardından çocuklarımıza umut, gençlerimize yardımcı olabilmek adına bir mücadeleye girilmiştir. Yitirilmiş umutların tekrar yeşertilmesi için yönetimimiz ile şahsım, elimizi ve tüm benliğimizi taşın altına koyarak etrafımızda söylenenleri, yapılan eleştirileri, hakaretleri göz ardı edip çalışılmaya başlanmıştır. Bu süreçte bize destek olanlardan çok önümüze set çekenlerle karşılaştık. Olumsuz eleştiride bulunanlarla ve her alanda, her koşulda bizi engellemeye çalışanlarla mücadele edilmiştir.

"Lehimize karar verilmedi"

Urla maçının başlangıç düdüğünden itibaren sahada bulunan hakeme hakaret ve küfür eden, biz Tirelileri deplasmanda insanların gözünde küçük düşüren kişiler, bununla da yetinmeyip yan hakeme hazır şu şişelerini fırlatmıştır. Hakemlere karşı yapılan galiz küfürler ve fiziksel saldırının ardından yaşanan süreçte orta hakem, yan hakemleri yanına çağırıp durum değerlendirmesi yapmış ve su şişelerinin atıldığı hakem bizim taraftarımızı işaret ederek konuyu anlatmasının ardından hakemlerin hiçbiri, lehimize karar vermemiştir. Günlerce hazırladığımız maçtan verilmeyen penaltılar ve sayılmayan gollerimiz ile hakkımız olan üç puanla değil, buruk bir beraberlikle dönmek zorunda bırakıldık.

"Kaosa engel olamadım"

Maç esnasında yaşanan bu kaos içerisinde aralıksız taraftarımıza ikazlarda bulunmama rağmen olayların önüne geçemedim. Bırakın kulüp başkanı olarak böyle bir olayda adımın geçmesini, ben bu şehirde 25 yıldan beri esnaflık yapan birine yakışmayacak küfürlü bir diyalog olayın baskısı altında kaldım. Kontrolüm dışında kalan olaylar yaşanmıştır. Bu yaşananlar için her zaman ve her koşulda takımını yalnız bırakmayan taraftarımızdan ÖZÜR dilerim.

"Kulübe sahip çıkın"

Ayrıca bugüne kadar yaşanan süreçte bizi, sporcuları, taraftarı ve emekleri sabote etmek için elinden geleni yapan, çeşitli oyun içerisinde olanlar bilmelilerdir ki çocuklarımız, sahipsiz ve yalnız kalmayacaktır. Biz bu işlerin başında olmasak bile her zaman gençlerimizin yanında ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Yönetim olarak sizden tek isteğimiz vardır. O da Tirelilerin bu kulübe sahip çıkması, gençlerin ve emeğin yanında yer almasıdır. VAROL TİRE BELEDİYESPOR."

kutu

Kazanıp rakiplerini bekleyecek

Bazı rakiplerine göre maç eksiği bulunan 1.Amatör Küme H Grubu lideri Tire Belediyespor, bu hafta karşılaşmasını takipçilerinden öne oynayacak. Sarı kırmızılılar, yarın saat 15.00'te Özderespor ile Özderespor ile karşı karşıya gelecek. Gümüldürspor'un bay geçeceği haftanın açılışı ise Urla derbisi ile olacak. Urla Gençlikspor ile Urla Belediyespor, saat 13.00'te Urla 12 Eylül Stadı'nda kapışacaklar. Ayrancılar Gençlikspor ise 16.30'da Beydağ Belediyespor ile Torbalı 7 Eylül Stadı'nda oynayacak.

Hafta içi iki maç

Grupta haftanın kalan iki maçı ise çarşamba ve perşembe günleri yapılacak. Çarşamba akşamı saat 20.00'de Çırpı Doğanspor, İzmir Atatürk Stadı 2 Nolu Yan Saha'da Seferihisarspor ile karşı karşıya gelecek. Perşembe günü saat 15.00'te ise Yelkispor, iç sahada Selçuk Efesspor'u ağırlayacak.

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı