Advert
Advert

Efe Dağcılık zirvede

Efe Dağcılık zirvede
Efe Dağcılık zirvede Küçük Menderes
test Bu içerik 553 kez okundu.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği’nin düzenlediği etkinliğe Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık Gençlik ve Spor Kolu da katıldı. Dokuz Eylül Dağcılık Kulübü’nün (DEDAK) organize ettiği etkinliğe Efe Dağcılık Gençlik ve Spor Kolu’ndan 13 sporcu katıldı.

 

Efe Dağcılık Başkanı Mehmet Taşlı, ”Zirveyi hedefleyen grupta Bayram Ali Altuğ rehberliğinde 39 arkadaş birlikte yürüdük. 310 rakımdan başlayan etkinliğin zirvesi, 1314 rakımlı Kemalpaşa Mahmut Dağı zirvesiydi. Yangın Gözetleme Evi’nin de ilerisinde bulunan zirvede yaptığımız çekimler sonunda havanın soğuk ve rüzgarlı olması sebebiyle hemen gözetleme evine indik. Bu aradaki mesafe, tamamen kayalık ve taşlık sarp arazi yapısındaydı. Sık sık kayma tehlikesi yaşasak da grubun uyumu ve performansı gayet iyiydi. Yürüyüşümüzün üçte ikilik bölümü, ormanlık ve ağaçlık arazide geçti. Bu arazilerin bir kısmı yabani yapıda doğal bölge ağaçları, bir kısmı da ceviz ve kestane gibi ağaçlardan oluşuyordu. Yaklaşık 7.5 saat süren yürüyüşü güvenli tamamlamanın gururu ve sevinciyle faaliyet alanına ulaştık” dedi.

 

Şimdiki rota Neikeia

 

Taşlı, yarın gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında açıklama yaparak, ”Neikeia Antik Kenti yürüyüşümüz var. Bu ören yerini bize Arkeolog Profesör Veli Sevin ve Sanat Tarihi Profesörü Necla Sevin hocalarımız anlatacak. Katılımcılar hem kolay bir yürüyüş yapacak hem de bir taraftan kendi yaşam bölgelerinin tarihi ve kültürel değerlerini öğrenme imkanı bulacaklar. Ayrıca Neikeia Antik Kenti yürüyüşüne katılacaklardan sağlık raporu, lisans veya üye olma şartı istemiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte içkilere el konuldu
Sahte içkilere el konuldu
Patates üreticilerine beş kalemde destek
Patates üreticilerine beş kalemde destek