Advert
Advert

Sağlık ocağı bilmecesi

Sağlık ocağı bilmecesi
Sağlık ocağı bilmecesi Küçük Menderes
test Bu içerik 872 kez okundu.

Torbalı'daki Atatürk Mahallesi'ndeki 3 Nolu Sağlık Merkezi’nin yer sıkıntısının gündeme gelmesinin ardından Mahalle Muhtarı Remzi Avcı'dan açıklama geldi. Avcı, yarın sağlık ocağının önünde mahalle sakinlerinin dertlerini anlatacağını ifade edeceğini belirtti.

 

Sağlık ocakları, mahalle ve köylerde belirli sağlık hizmetlerin verildiği en küçük birimler olarak tanımlanıyor. Nüfusun yoğunluğuna göre doktor sayısı bir ila beş arasında değişen sağlık ocaklarında standart muayene, kan alma, ilaç yazma, tahlil verme, acil durum gerektirmeyen sağlık sorunlarına müdahaleler yapılıyor. Sağlık ocaklarında 2010 itibariyle aile hekimliği uygulamasına geçilmesiyle birlikte sadece aile hekimine kayıtlı olanlara tedavi verilmeye başlandı. Zaman zaman hizmet binası yeri konusunda sorunlar yaşanırken Atatürk Mahallesi'ndeki sağlık ocağında da aynı problem nedeniyle tepkiler çığ gibi büyüyor.
 

Basın açıklaması yapılacak

 

3 Nolu Sağlık Merkezi'nde her gün Atatürk ve Karşıyaka mahallelerinden gelen onlarca kişiye sağlık hizmeti veriliyor. İlçedeki en donanımlı sağlık ocaklarının arasında yer alan 3 Nolu Sağlık Merkezi'nde beş doktor görev yapıyor. Genellikle yaşlı ve kronik hastalıkları olanların sıklıkla geldiği merkezin 15 gün içerisinde tahliye edilmesinin istenmesinin ardından mahalle sakinlerinden tepkiler gelmeye başladı. Karşıyaka ve Atatürk Mahallesi sakinleri, sağlık ocağının farklı bir yere taşınması durumunda yaşacakları sıkıntıları anlatmak için yarın basın açıklaması yapacak.
 

“Vatandaş mağdur olmasın”
 

Atatürk Mahallesi Muhtarı Remzi Avcı, sağlık ocağının taşınacağını haberini alan mahalle sakinlerinin muhtarlığa geldiğine değinerek, ”Torbalı Belediyesi'nden gelen yazı ile 3 Nolu Sağlık Merkezi’nin boşaltılması talebini aldık. Atatürk ve Karşıyaka mahallelerinde yaşayanlar, durumu öğrenince doğruca iki muhtarın yanına gelmeye başladı. Gelenler, sağlık ocağının farklı bir yere taşınması durumunda sağlık hizmetlerinin aksamasından duydukları endişeleri dile getirdiler. Torbalı Belediyesi ve sağlık ocağı yetkililerinin uzlaşarak vatandaşların mağdur edilmeden bu konun çözülmesini talep ediyoruz ” diyerek sözlerine nokta koydu.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı