Advert
Advert

İzmir'deki tüm muhtarlara ücretsiz ulaşım müjdesi

İzmir'deki tüm muhtarlara ücretsiz ulaşım müjdesi
İzmir'deki tüm muhtarlara ücretsiz ulaşım müjdesi Küçük Menderes
test Bu içerik 442 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 1 Kasım’dan itibaren toplu ulaşımın muhtarlar için ücretsiz olacağını açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi 2015 yılından beri düzenlenen Muhtarlar Gününü, Fuar İzmir’de düzenlenen bir öğle yemeğiyle kutladı. 1 Kasım 2019 tarihinden itibaren İzmir’deki toplu ulaşım araçlarının muhtarlara ücretsiz olacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Siz, demokrasi zincirinin ilk halkası ve yerelde halkla devletin tümü arasında ilişki kuran en önemli konumdasınız. Mahalle ve köylerimizin ortak ihtiyaçlarını belirlememiz, yapacağımız çalışmalarımızın yaşam bulması ve halka doğru hizmet sunabilmemiz için bizim en önemli yoldaşlarımız sizsiniz” dedi.
 

Konuşmasında muhtarlara seslenerek yaptıkları işin toplum nezdinde çok önemli olduğunu vurgulayan Tunç Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumdan beri ilk günden muhtarla toplantı yapıyoruz. Tarafınızdan iletilen sorunları ve ihtiyaçları tespit edip çözümler üretmeye çalışıyoruz. 30 ilçede 1293 muhtarımızın tamamıyla ilk günden bu yana beraber çalışmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

“Seyyar makam sayesinde

dertlerinize derman olacağız”
 

Muhtarlar ve vatandaşların dilek ve şikayetleri için bekletilmelerini yerel demokrasi açısından doğru bulmadığını belirten Tunç Soyer, “Seyyar makamla mahallelerimize gitmeye başladık. Muhtarlarımız ve vatandaşlarımız, artık belediye kapısında beklemeyecek. Seyyar makam projemiz sayesinde bürokratlarımızla birlikle mahallelerinize geliyoruz, taleplerinizi dinliyoruz, dertlerinize derman olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Muhtarların mahallesi ve sorunlarını en iyi bilen kişiler olduğunu söyleyen Tunç Soyer, “Çünkü siz, mahallesini en iyi bilen, çözüm yolları konusunda kafasında en çok fikir olan insanlarsınız. Dolayısıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak sizden ilham alarak sizin çizdiğiniz rotada, sizin kılavuzluğunuzda önümüzdeki 4.5 yıl hizmet üretmeye gayret edeceğiz” dedi.

Kitap hediye ettiler
 

Yemekte konuşma yapan Ege Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Başkanı Zeynep Taylan, “Biz Türkiye’nin en büyük ailesiyiz. 187 yıllık bir geçmişimiz vardı ancak bir günümüz yoktu. Sayın muhtarlarımız, günümüz kutlu olsun. Başkanım, bizi davet ettiğiniz ve bu imkanı sağladınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

İzmir Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Baykal ise, “1829 yılında başlayan muhtarlık serüveni, günümüze kadar gelmektedir. Hepinizin Muhtarlar Günü'nü kutluyorum. Bu güzel günde bizi unutmayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e, saygıdeğer belediye bürokratları ve ilçe belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

İki muhtar kartlarını aldı

 

Urlalı muhtarlar da Başkan Soyer’e yemek öncesi içi kitaplarla dolu iki sepet hediye etti. Karşıyaka Muhtarlar Derneği Başkanı Levent Güçlü ve İzmir Muhtarlar Derneği Başkan Hasan Baykal da Başkan Soyer’e çiçek hediye etti.
 

Konuşmaların ardından 1 Kasım’dan itibaren ücretsiz biniş kartlarını kullanacak muhtarlardan ikisi, kartlarını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den aldı.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava