Advert
Advert

Büyükşehir'den tarıma teşvik

Büyükşehir'den tarıma teşvik
Büyükşehir'den tarıma teşvik Küçük Menderes
test Bu içerik 526 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alman Federal Ekonomi İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Türk-Alman İşbirliğinde Mesleki Beceri Geliştirme Projesi (TAMEB) protokolünü imzaladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlenecek proje, sürdürebilir tarımsal teşvik ve kentteki istihdama yönelik farklı çalışmaları kapsıyor.

Süt konusunda eğitim

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türk-Alman İşbirliğinde Mesleki Beceri Geliştirme Projesi (TAMEB) kapsamında tarımsal teşvik ve kent içi istihdama yönelik iki yönlü çalışma yürütecek. Proje çerçevesinde İzmir'deki süt ve süt ürünlerinde kalitesi yüksek bölgeler belirlenecek ve bu bölgedeki üreticilere kaliteli süt ve süt ürünleri üretimi konusunda eğitimler verilecek. Eğitim sürecini tamamlayan üreticilere, sürdürülebilir süt ve süt ürünlerini sağlamaları için işletme kurulacak. İlgili protokol, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile SEQUA Türkiye Temsilcisi Aynur Kuytu tarafından imzalandı.

İstihdam sağlanacak

TAMEB projesi kapsamında istihdam yaratmak için de çalışmalar yapılacak. Sequa organizasyonuyla İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilecek çalışma İzmir'de yaşayan, 18-38 yaş aralığındaki kadın ve erkekleri, geçici koruma altındaki mültecileri ve İzmir'de yaşayıp iş ve meslek sahibi olmayan Türk vatandaşlarını kapsayacak. Proje uyarınca katılımcılar, Meslek Fabrikası’ndaki meslek kurslarında eğitim görecek uzmanlar tarafından yönlendirilecek ve istihdam sağlanana kadar proje içinde olacak.

Yeni hibeler verilecek

Alman Federal Ekonomi İşbirliği ve Geliştirme Bakanlığı (BMZ), TAMEB projesi dahilinde Türkiye'ye 14 milyon avroluk bir finansal kaynak sağladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği protokol çerçevesinde finansal kaynağın 4 milyon avrosu, İzmir'deki proje çalışmalarına aktarıldı. SEQUA ekibi, proje sürecinde eğer maliyetler artarsa yeni hibeler verileceğini de beyan etti.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava