Advert
Advert

Üretici sergiden memnun

Üretici sergiden memnun
Üretici sergiden memnun Küçük Menderes
test Bu içerik 539 kez okundu.

15.si düzenlenen Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi’nin ikinci gününde bitki üreticileri, gazetemize ve TV9 İzmir’e özel röportaj verdi. Ödemiş Leylandi Firması sahibi Abdullah Yıldırım, ”22 yıldır bu sektörün içindeyim. 15 yıldır da sergiye katılmaktayım. Bu yıl sergimiz gayet güzel. Serginin 15. yılında diğer yıllara nazaran çok daha güzel olduğunu söyleyebilirim. Ziyaretçilerimizden de memnunuz. Hafta sonu daha yoğun olacağını düşünüyoruz. Üretici ile son tüketicinin buluşma noktası, serginin son günüdür. Ekonomik gidişatın olumsuz olması nedeniyle üreticilerin de motivasyona ihtiyacı vardı. Bu sergi ile beraber o motivasyonu bir nebze yakaladığımızı düşünüyorum” dedi.

”Üreticilerin buluşma noktası”

Gaye Süs Bitkileri Firması’nın sahibi Ziraat Mühendisi Yağmur Aras, “18 senedir sektördeyim. Yalova’dan sergi için ilk defa geldik. Organizasyonu beğendim. Üretici ile halkı birbirine kaynaştıran bir ortam var. Bugün (dün) fuarın ikinci günü. İnsanlar, genelde gelip fiyat alıyor ya da teknik bilgiler soruyor. Serginin hafta içi olması da katılımcı sayısının az olmasına sebep olmuş olabilir. Bu kapsamda hafta sonu için beklentimiz daha yüksek. Aynı zamanda bu tip organizasyonlar, fuarlar sektör içerisindeki diğer üreticiler ile firmaların ortak buluşma noktası. Bu kapsamda illaki maddi bir beklentimiz yok” ifadelerini kullandı.

"Alıcı da memnun görünüyor”

Özgür Süs Bitkileri’nin sahibi Özgür Selvi de şunları söyledi: ”15 yıldır bu sergiye katılıyorum. Bu seneki sergi, geçen seneye göre çok daha iyi. Katılımı, organizasyonu çok daha profesyonel. Tüm sektörlerde olduğu gibi bizim sektörde de yaşanan ekonomik durgunluğa rağmen şu ana kadar iyi geçtiğini söylemek mümkün. Yalnızca üretici değil, alıcı da halinden memnun görünüyor. Geçen senelere göre ürün çeşitliliği de daha fazla.”

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava