Advert
Advert

Yarım asırlık mezunlar Ödemiş Lisesi’nde

Yarım asırlık mezunlar Ödemiş Lisesi’nde
Yarım asırlık mezunlar Ödemiş Lisesi’nde Küçük Menderes
test Bu içerik 1358 kez okundu.

Samsun’da yaşayan Hüseyin Doğan Köseoğlu’nun önderlik ettiği Ödemiş Lisesi eski mezunlarının buluşması, geçtiğimiz gün o dönem Ödemiş Lisesi olan Ödemiş Ortaokulu’nda gerçekleşti.

Türkiye’nin dört bir yanından arkadaşlarıyla buluşmak için gelen 200'e yakın kişi, birbirine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. 1967 yılından 1980 yılına kadarki mezunları birbirleriyle kaynaştıran buluşmada Gaziantep, Mardin, Bursa, Eskişehir, Ankara, İstanbul ve daha pek çok noktadan gelen çok sayıda katılımcı da vardı. Buluşmaya bir yıl Ödemiş Lisesi’nde okumuş Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş de katılım sağladı. İki yılda bir yapılan buluşmanın üçüncüsünün gerçekleştirildiğini aktaran Köseoğlu, ”Facebook üzerinde 3000'e yakın üyemizin bulunduğu ‘Ödemiş Lisesi Mezunları’ isimli bir sayfamız var. Türkiye’nin pek çok noktasından arkadaşımla bu şekilde kolaylıkla irtibat kurabiliyorum. Buluşmaya 200'e yakın kişi geldi. Bir zamanlar bahçesinde top oynadığın, sıralarında oturduğun okulda yeniden buluşmak, çok heyecan verici bir his” şeklinde konuştu.

50. yıllarını kutladılar

Köseoğlu, iki yılda bir bu etkinliği sürdürdüklerini ifade ederek, ”Bu etkinliğin devamında bu akşam (cumartesi) '67 ila '69 mezunları, Palet Restoran’da mezuniyetlerinin 50. yılını kutlayacak. Diğer yıllarda mezun olanlar ise Gölland’da 170 kişilik bir yemek topluluğu oluşturdu. Hep beraber oraya gidilecek. Sosyal medyada sesimiz, her geçen gün daha çok duyuluyor. Her yaptığımız buluşmaya daha fazla arkadaşımız katılıyor” cümlelerini kurdu.

Mezun oldukları dönem ile isimlerinin bulunduğu yaka kartlarını takan yarım asırlık mezunlar, saat 14.00’te programın başlamasının ardından eski binayı dolaşarak sıralarına oturdu, zamanda yolculuğa çıktı.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
Nuray Önen     2019-10-15 Ödemiş Lisesi mezunu değilim ama sizlerle o ruhu ben de yaşadım Aranızda olmaktan Sonsuz Mutluluk duydum birlikteliğiniz artarak çoğalsın Hüseyin Doğan köseoğlu'nun mesai arkadaşıyım emeği geçen bütün arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyoruz
Ümran Bozkurt     2019-10-14 Emeği geçen Doğan Köseoğlu,Feray Ercan,Mustafa Abacı ve Muzaffer Çakır’a çok teşekkür ediyorum.Allah bundan sonraki buluşmalarda birlikte olmayı nasip etsin.Herşey çok güzeldi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava