Advert
Advert

Kestane kanserini anlattılar

Kestane kanserini anlattılar
Kestane kanserini anlattılar Küçük Menderes
test Bu içerik 779 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Borsası ile İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde Kestane ve Zararları ile Mücadele konulu eğitim semineri yapıldı. Dün saat 14.00’te Ödemiş Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Ödemiş İlçe Tarım Müdürü İbrahim Altıntaş ile çok sayıda kestane üreticisi de katılım sağladı.

Seminerde İzmir İl Tarım Müdürlüğü’nden Ramazan Yılmaz ile Huriye Karsavuran, kestane ve zararları ile mücadele kapsamında üreticilere yapılması gerekenleri anlattı. Üreticiler ise kestane ağaçlarında meydana gelen hastalıklar kapsamında sorular sordu. Seminer konuşmacıları, kestane kanseri olarak adlandırılan hastalığın zararları, belirtileri ve mücadelesini anlattı.

"Genç kesimi tarıma

yönlendirmemiz lazım”

 

Hamamköy Mahallesi'nin eski muhtarı Mustafa Çakıcı, söz aldığı seminerde konuşması ile büyük alkış topladı. Çakıcı, ”Türkiye’nin kalkınma modeli tarımdır. Gençlerimizi tarıma yönlendirmeliyiz. Bu konuda da proje üretmemiz lazım. 2000 yılında AB’ye girmek için üretim yapmamız gerektiğini savundum. Konuşmamın üzerinden 19 yıl geçti. Geldiğimiz noktada hala daha üretim yapamıyoruz. Bu kapsamda genç kesimi tarıma yönlendirmemiz lazım” şeklinde konuştu. 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını