Advert
Advert

30 yıldır çözülmeyen sorun

30 yıldır çözülmeyen sorun
30 yıldır çözülmeyen sorun Küçük Menderes
test Bu içerik 454 kez okundu.

Kuşçuburun Mahallesi Seyrantepe Caddesi’nde yaşayan Mehmet Demir'in evini 30 yıldır su basıyor. Demir, ailesi ile birlikte yaşadığı evinde yağmurlu günlerde mahsur kalıyor. Mehmet Demir, yaşadığı sıkıntıyı dile getirerek yardım istedi.

Torbalı’daki 60 mahallede zaman zaman ortaya çıkan alt yapı sorunları, bölgede yaşanlarına rahatsızlık veriyor. Kanalizasyon, su boruları ve diğer alt yapı koşullarındaki sıkıntılar, ekipler tarafından düzeltilerek ortadan kaldırılıyor. Altyapının hiç oluşturulmadığı bölgeler için de projeler hazırlanarak sorunlara çözüm aranıyor. Mahalle sakinlerinin şikayetlerine rağmen alt yapı sıkıntıları konusunda herhangi bir çalışmanın yapılmadığı yerlerde ise vatandaşlar büyük sorun yaşıyor. Çözülemeyen alt yapı sorunu nedeniyle Demir ailesinin yıllardır çektikleri çile bitmiyor.

Her kış aynı manzara

Kuşçuburun Mahallesi’nde kanalizasyon alt yapısının olmaması nedeniyle kış aylarında her sokakta su gölleri oluşuyor. Mahalle sakinlerinin her fırsatta dile getirdiği altyapı eksikliğinin sıkıntısını Demir ailesi çekiyor. Mehmet Demir’in eşi ve çocuklarıyla yaşadığı Seyrantepe Caddesi üzerindeki evi her yağmur yağdığında su doluyor. Evin bahçesinde yağmur suları nedeniyle bataklık oluşurken Mehmet Demiri yaptıkları şikayetlere rağmen her kış aynı dertle uğraştıklarını ifade etti.

"Yağmur yağınca korkuyoruz"

Yağmur sularıyla beraber ara sokaklardaki bütün çöplerin evin bahçesine dolduğunu belirten Demir, "Yağmur yağdığı zaman sularla birlikte bütün mahallenin çöpleri, evimizin bahçesine geliyor. Evimiz, diğer evlere kıyasla biraz daha aşağıda kaldığı için yağmur suları buraya toplanıyor. Kendi imkanlarım ile suyun tahliye olması için evimin bahçesinden kanal açtım. Ancak yağmur şiddetli yağdığında kanal bir işe yaramıyor. Evimizin birinci katı ve bahçe, sular altında kalıyor. Bazı günler suyun seviyesinin yüksek olmasından dolayı evde mahsur kalıyoruz. Suyu tahliye ettikten sonrada bütün işimizi gücümüzü bırakarak çöpleri temizlemekle uğraşıyoruz. 30 yıldır çektiğimiz su çilesi için ilgili kurumları Kuşçuburun Mahallesi’ne davet ediyorum" diye konuştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava