Advert
Advert

Ardahanlı çocuklar Selçuk'ta ağırlanacak

Ardahanlı çocuklar Selçuk'ta ağırlanacak
Ardahanlı çocuklar Selçuk'ta ağırlanacak Küçük Menderes
test Bu içerik 306 kez okundu.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Ardahan Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Ardahan Kültür Sanat Günleri etkinliğinde Yerel Yönetimler ve Kültür Sanat Paneli’ne konuşmacı olarak katıldı.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in daveti üzerine katılan Sengel, bir arada yaşama kültürü çerçevesinde Ardahanlı çocuklar ile Selçuk’un çocuklarını birleştirecek önemli bir projeye imza attı. Ardahan'ı gezdikten sonra katıldığı panelde Selçuk Belediyesi olarak Gönül Dağı Kardeşlik Bağı projesini hayata geçirmek istediklerini teklif eden Başkan Sengel, bu projeyle Ardahan’ın çocuklarını yaz tatilinde Selçuk’ta ağırlamaktan büyük onur duyacaklarını ifade etti. Proje ile Ardahanlı öğrenciler, yaz tatillerinde hem Selçuk’u tanıyacak hem de kentin çocuklarıyla kardeşlik bağı kuracak.

Birlikte yaşama kültürü

Bir arada yaşama kültürünü çocuklarda geliştirmeyi, Selçuk’u Türkiye’nin doğusunda yaşayan çocuklara tanıtmayı amaçlayan projenin kendisini çok heyecanlandırdığı ifade eden Başkan Sengel, “Ardahan Belediyesi tarafından düzenlenen Ardahan Kültür Sanat Günleri, ülkemiz için önemli bir projenin başlamasına da vesile oldu. Düşündük ki Selçuk ile doğunun bu güzel kenti arasında bir köprü kuralım. Bu köprüyü de en sağlam şekilde çocuklarımızla kurabiliriz. Yaz tatilinde Ardahan’dan gelecek olan 20 öğrenci, Selçuk’ta Köy Akademilerimizin çocukları ile bir araya gelecekler. Onları bir hafta boyunca kentimizde misafir edeceğiz. Öğrencilerimiz, ülkemizdeki belki de hiç gelmedikleri bir kentin doğal ve tarihi güzelliklerini tanıyacaklar. En önemlisi de bir arada yaşama, birlik içerisinde olma kültürünü erken yaşta kazanacaklar” diye konuştu. Sengel, projeyi zamanla başka illeri kapsayacak şekilde genişletmeyi hedef edineceklerini de kaydetti.

Onur Karagöz

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava