Advert
Advert

Mis gibi Torbalı

Mis gibi Torbalı
Mis gibi Torbalı Küçük Menderes
test Bu içerik 425 kez okundu.

Çevre gönüllüleri, aileleriyle birlikte pazar günü “Mis Gibi Torbalı” sloganıyla çevre duyarlılığına dikkat çekmek ve farkındalık sağlamak amacıyla Torbalı parklarında çöp topladı. Geçtiğimiz yıl, 2018 Dünya Temizlik Günü'nde 157 ülkede toplam 17 milyon gönüllü, bir araya gelerek çevre kirlilik problemine karşı dünya genelinde büyük bir sivil toplum hareketini gerçekleştirmişti. Benzer bir hedefle Torbalı’nın en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Philsa Philip Morris/Sabancı çalışanlarının da yer aldığı gönüllü bir grup, aileleriyle birlikte pazar günü Torbalı’da bulunan Koruluk ve Gazi Çamlık parklarını temizlediler.

274 kilo çöp toplandı

Etkinlik sonunda 70 bin metrekare alan temizliğinde plastik ve kağıt atıklarının da dahil olduğu toplam 274 kg çöp toplandı. Etkinliğe katılan Philsa Philip Morris/Sabancı İşletme Direktörü Antonio DeMarco şöyle konuştu: ‘İzmir’in en büyük ilçesi olan ve fabrikamıza ev sahipliği yapan Torbalı’yı hep beraber temiz tutmak zorundayız. Bu etkinlik ile Torbalı’mızda çevre temizliği yaparak çöpleri topladık ama daha da önemlisi, bu konuda farkındalığı artırarak ilçemizde bu gibi etkinliklerin çoğalmasını sağlamak istiyoruz."

Organizasyonun hazırlanması ve toplanan atıkların geri dönüşümünün sağlanması konusunda Torbalı Belediyesinin de destek sağladığı etkinlikte Torbalı halkı da gönüllülere destek verdi.

 

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını