Advert
Advert

Dolmuşta korku dolu anlar

Dolmuşta korku dolu anlar
Dolmuşta korku dolu anlar Küçük Menderes
test Bu içerik 859 kez okundu.

Dirmil-Torbalı arasında sefer yapan otobüsün önü sinyal vermediği gerekçesi ile kesildi. Araçtan inen iki kişi, otobüs şoförü Mesut Tosun’la tartışarak araca zarar verdi. Araçta bulunan 10 öğrenci, korku dolu anlar yaşadı.

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün trafik denetimlerini en üst seviyeye çıkardığı ilçede İzmir-Aydın Otoyolu'ndan Mithatpaşa Caddesi'ne dönen Dirmil-Torbalı arasında sefer yapan otobüsün önü kesildi. Otobüsün önünü kesen iki şahıs, Mesut Tosun'a "Dönerken neden sinyal vermedin?" diyerek tartışmaya başladı. Aracından inen Tosun, ön sinyalinin yanmadığını fark ederek şahıslara durumu anlattı.Yaşanan kısa tartışmanın ardından otobüsün kapısını açarak içeriye giren şahıslar, aracın sinyal kolunu kırarak uzaklaştı.

Otobüsün önünü kestiler

Otobüsteki 10 öğrenci, çıkan tartışmada büyük korku yaşayarak araçtan inmek zorunda kaldı. Yaşanan olayla ilgili konuşan Mesut Tosun, "Sinyal vererek İzmir-Aydın Otoyolu'ndan Mithatpaşa Caddesi'ne girdim. Kavşakta bekleyen kırmızı araç, önümü keserek beni durdu. İki kişi, bana neden sinyal vermediğimi sorunca ben de aracımdan inerek sinyalleri kontrol ettim. Arka sinyalim yanarken öndeki sinyalde hareket yoktu. İki şahısla bir süre sinyal yüzünden tartıştık. O arada aracıma girerek sinyal kolunu kırmışlar. Araçtaki öğrenciler, korkarak inmek zorunda kaldılar" dedi.

"Zararımın karşılanmasını istiyorum"

Tosun, 20 yılı geride bıraktığı meslek hayatında ilk defa böyle bir şey ile karşılaştığını ifade ederek, "Yıllardır otobüs şoförlüğü yapıyorum, ilk defa bu tip bir olay yaşadım. Saldırıdaki maddi hasarın boyutu 500 lira. 18 yaşında hasta oğlum var. Durumu kötüleşince hastaneye götürmem gerekiyor. Aracımın farlarını açamadığım için sıkıntı yaşıyoruz.  Şahısların bir an önce yakalanarak gerekli cezaları almasını istiyorum" şeklinde konuştu.

Onur Karagöz

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını