Advert
Advert

Halk Eğitim'e yoğun talep

Halk Eğitim'e yoğun talep
Halk Eğitim'e yoğun talep Küçük Menderes
test Bu içerik 586 kez okundu.

Torbalı Halk Eğitim Merkezi'nin bir yıl içerisinde açtığı kurslara en fazla katılımı kadınlar gösterdi. Geçtiğimiz yıla göre katılım oranlarında yüzde beş artış olurken 13 bin kişi, verilen kurslardan yararlandı.

Halk Eğitim Merkezleri; bireyin ekonomik, kişisel ve sosyal gelişimini sağlarken aynı zamanda toplumun kalkınmasını ve gelişmesini hedefleyerek eğitimi hizmetlerini verme amacıyla çalışmalarını yürütüyor. Torbalı Halk Eğitim Merkezi'nin genel verilerine göre geçtiğimiz yıl ilçe nüfusunun %7.21'ine tekabül eden 12.352 kişi, kurumdan kurs aldı. Kurumun son bir yıllık güncel verilerinde geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde beşlik bir artış yaşandı. 2018 yılının Eylül ayından itibaren kurslara 13.119 kişi, kayıt yaptırarak eğitim aldı. Açılan üç kurs programına en fazla katılım oranını kadınlar sağladı. Açıklanan verilere göre meslek kurslarına 2029 erkek ve 3589 kadın, genel kurslara 3403 erkek ve 4098 kadın, okuma yazma kurslarına ise 142 erkek ve 398 kadın kursiyer katılarak eğitim aldı.

"Kurslarımız herkese açık "

Torbalı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emine Çobanoğlu, kurslarla ilgi olarak, "Kurumumuza gelen talep doğrultusunda öğretmen bulunması halindeher kesime yönelik kurslar açıyoruz. Geçtiğimiz dönemde kurslarımıza katılım oranında kadınların sayısı yüksek oldu. Yeni kurs dönemimizde herkesi kurslarımıza davet ediyoruz" diye konuştu. Kurslara başvurular ve kayıt dönemlerinin takibi, Torbalı Halk Eğitim Merkezi'nin internet sitesi üzerinden yapılıyor.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını