Advert
Advert

CHP’liler terörü lanetledi

CHP’liler terörü lanetledi
CHP’liler terörü lanetledi Küçük Menderes
test Bu içerik 471 kez okundu.

Ödemiş Belediye Hizmet Binası’nda geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Belediye Meclis Üyesi ve CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, meclis gündemi öncesinde konuşma yaptı. Halis, ”Biz, bu meclis çatısı altında parti kimliklerimizin de üstünde Türkiye Cumhuriyeti, Türk milleti ve Ödemiş halkı için sorumluluk almış, halkımızdan vekalet alarak bu koltuklara oturmuş meclis üyeleriyiz. Kuruluş amacı; cumhuriyetimizi yıkmak, devletimizin bekasına, askerimizin, polisimizin ve halkımızın canına kast etmek olan; toplumsal birliğimizi, kardeşliğimizi ve huzurumuzu hedef alan hangi terör örgütü varsa İzmir adına, halkımız adına kınamak ve lanetlemek, bizlerin gurur duyacağı, onur duyacağı ilkeli bir harekettir. Bunun içindir ki bu tür hain terör örgütlerinin her eyleminde mensubu olduğumuz CHP’nin kurumsal kimliğiyle, partimiz ve Ödemiş Belediyesi’nin birer üyesi olan biz, bu alçak terör örgütlerini her dönem lanetlemiş ve kınamışızdır.

"Hiçbir zaman tereddüdümüz olmamıştır"

Bu alçak örgütlerden daha bir hafta önce iki Mehmetçiğimizi şehit eden PKK, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kastetmiş; asker, polis, sivil, kadın, çocuk demeden on binlerce vatandaşımızı katletmiş alçak ve hain bir terör örgütüdür. Bizim CHP olarak bu konuda hiçbir zaman kafa karışıklığımız ya da tereddüdümüz olmamıştır” dedi.

“Ödemişliler bizden

hizmet beklemektedir”

 

Halis, konuşmasına şu cümlelerle devam etti: ”İzmir’de ve Ege Bölgesi’nde çıkan orman yangınları, inanıyoruz ki bu çatı altında birlikte çalıştığımız her meclis üyemizin yüreğini yakmıştır. İzmir’in ormanları ve o bölgede yaşayan binlerce canlı yok olmuş, insanlarımızın malları zarar görmüş ve yerine belki de on yıllarca geri koyamayacağımız bir flora yok olup gitmiştir.

Terör örgütünün sebep olduğu anlaşılan bu yangınlarda doğamızı, canlılarımızı, İzmir’imizin ve çocuklarımızın geleceğini kundaklayan PKK terör örgütünü CHP Grubu olarak bir kez daha lanetliyor, bu türden alçak eylemlerle bizi yıldıramayacaklarını, korkutamayacaklarını meclisimiz ve kamuoyu ile bir kez daha paylaşıyoruz.

"Amasız ve fakatsız lanetlemede aynı noktadayız"

Terör, siyaset malzemesi yapılmayacak kadar hassas bir konudur. Siyasi rant sağlamak için bir dönem terör örgütleriyle pazarlıklar yapmak, başka bir dönem muhalefeti terör örgütüyle yan yana göstermeye çalışmak, bu ülkeye zarar verir. Siyaset uğruna ülkede kavga ve çatışma ortamı yaratır. Biz CHP Belediye Meclis Grubu olarak çağrıda bulunuyor ve son söz olarak diyoruz ki belediye meclisimiz, tüm üyeleriyle birlikte adı ister PKK, ister IŞİD ya da FETÖ veya her ne olursa olsun tüm terör örgütlerini amasız, fakatsız lanetleme konusunda aynı noktadadır.

Ödemiş halkı, bizlerden tartışma, kavga ve suçlama değil hizmet beklemektedir. Bunun bilinciyle CHP grubu olarak meclisimizde yer alan siyasi parti gruplarıyla birlikte kentimize ve ilçemize hizmet etmek için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.”

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını