Advert
Advert

Yeni kaymakam göreve başladı

Yeni kaymakam göreve başladı
Yeni kaymakam göreve başladı Küçük Menderes
test Bu içerik 5279 kez okundu.

Tire’nin yeni Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, resmi olarak görevine başladı. Yeni Kaymakam Fatih Çobanoğlu, bir yakınının daha önce Tire’de görev yaptığını, Tire’ye birçok defa geldiğini ve ilçeyi çok sevdiğini söyledi. Kaymakam Çobanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Daha önce Tire’ye gelmişliğim var. O zamanlar da Tire’yi çok beğenmiştim. Tire, yeşil bir ilçe. Estetik olarak güzel bir ilçe. Tire, tarihi dokusunu kaybetmemiş. Bunda Tire’de yaşayan vatandaşlarımızın katkısı büyük. Çünkü vatandaş, kentin tarihi dokusunu korumuş. Böylesine güzel bir ilçede göreve severek başladım. İnsanları çok sıcakkanlı. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde görevler yaptım. Farklı kültürleri tanımak, Anadolu’nun farklı coğrafyalarında insanlarımızla birlikte aynı havayı solumak meslek hayatımın en sevdiğim unsuru.

"Tire’nin özellikleri saymakla bitmez"

Tire’nin saymakla bitmeyen kendine has birçok özelliği var. El sanatları, yemekleri, halk oyunları öne çıkan özelliklerinden bazıları. Bu güzel ve huzurlu ortamı doyasıya yaşamak istiyoruz. Tabii ki bunlarla birlikte amacımız halkımıza en iyi şekilde hizmet götürmek. Vatandaşlarımıza kaliteli hizmet vermek, hükümetimizin ve cumhurbaşkanlığımızın programını en iyi şekilde Tire’de uygulamak istiyoruz. Tire’de görev yapacağımız süre boyunca olabildiğince adil, hakkaniyetli bir yönetim anlayışı sergilemek istiyoruz. Bugün itibariyle Tire’de güzel bir başlangıç yaptık. İnşallah bu sonuna kadar böyle gider."

Çiçek yerine fidan bağışı

Makama yapılacak olan ziyaretlerde çiçek kabul etmek istemediğini belirten Çobanoğlu, dileyenlerin TEMA Vakfı’na bağış yapmasını istedi. Çobanoğlu, çiçek konusuna neden dikkat çektiğini ise şu cümlelerle aktardı: "Ülkemizde bu yıl yüzlerce orman yangını yaşandı. Özellikle Ege Bölgesi’nde çıkan yangınların hesabı yok. Bu yangınlarında nice ormanlarımız yok olup gitti. Bize düşen, hemen bugünden itibaren yok olan ormanlarımızın yerine yenilerini yetiştirmek. Bu sebeple makama hayırlı olsun ziyaretine gelecek olan vatandaşlarımızdan önemli bir isteğim var. Çiçek göndermek yerine TEMA Vakfı’na fidan bağışı yapılması, daha makbul olacaktır."

 

Kemal Tutcu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor