Advert
Advert

Yıllardır çözüm bekleniyor

Yıllardır çözüm bekleniyor
Yıllardır çözüm bekleniyor Küçük Menderes
test Bu içerik 1738 kez okundu.

Önceki akşam Ödemiş-Ovakent yolunda meydana gelen ve iki kişinin hayatını kaybedip bir kişinin de ağır yaralandığı trafik kazası, son yıllarda ilçeye bağlı Birgi ve Ovakent yollarında yaşanan faciaları bir kez daha anımsattı.

Geçtiğimiz yıl üç kişinin öldüğü kazanın yaşandığı Çatalarmut'ta bulunan esnaftan Mustafa Yağcıoğlu, gerek bu mevkide gerekse Ödemiş-Ovakent yolunun diğer kısımlarında sürekli kazaların meydana geldiğini belirterek, “Dokuz yıldır burada esnaflık yapıyorum. İki yıl önce buradaki kavşakta iki kaza gerçekleşti ve Konaklı Mahallesi'nden bir ailemiz vefat etti. Geçen yıl Büyükşehir Belediyesi’nin aracıyla sivil bir araç kaza yaptı. O kazada da üç kişi hayatını kaybetti. Hatta otopsilerini benim iş yerimde yaptılar. Dün (çarşamba) akşam da bir trafik kazası oldu. Ovakent ve Bademli'den olmak üzere iki kişi vefat etti.

Işıklandırma bekleniyor

Buradaki en büyük sorun, kavşakta ışıkların yetersiz olması. Tarım Bakanımız, Bademli Mahallesi'ne geldiğinde biz yolda kendisini çiçekle karşılamıştık. Trafo talebimiz oldu. Bu talebimiz gerçekleşti ama sonuca tamamen ulaşılmadı. Trafo kurulumu onaylandı, direkler dikildi ama ışıklandırması bekleniyor. Son kazanın olduğu yerde de, Çatalarmut ile Ovakent arasında da ışıkların uzanmasını istiyoruz. Çatalarmut kavşağı ile Ödemiş Sanayi girişi arasındaki yolun genişlemesi bekliyoruz. Çok fazla araç var, trafik çok yoğun. Yaz aylarında tarım arazisindeki yolları parçalıyorlar. Ara yollar zaten çok fazla. Traktör, motosiklet gibi araçların çıkış yolları da var. Buralar için yetkililerimizden yardım bekliyoruz" diye konuştu.

Birgi yolu da tehlike saçıyor

Ovakent'in yanı sıra Ödemiş'e bağlı bir başka eski belde olan Birgi'ye giden yol da özellikle son birkaç yılda gerçekleşen kazalarla gündeme geliyor. Bu yolda meydana gelen pek çok kazada onlarca kişi yaralanırken ölümlü vakalar da gerçekleşiyor. Kamuyounda oldukça ses getiren Birgi yolundaki bu kazaların önüne geçilmesi için de gerekn tedbirlerin bir an önce alınması isteniyor.

 

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava