Advert
Advert

Karambol oyunu yeniden canlanacak

Karambol oyunu yeniden canlanacak
Karambol oyunu yeniden canlanacak Küçük Menderes
test Bu içerik 433 kez okundu.

Tire Ticaret Odası ile Tire Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu (ŞAİK) Anadolu Lisesi işbirliğiyle düzenlenecek olan Erasmus projesine Tire Kaymakamlığı’ndan da tam destek geldi.

 

Tire Ticaret Odası, yeni neslin sosyal ve kültürel gelişimini sürdürülebilir hale getirmek, ülkeler arası kültürel birlikteliği sağlamak ve ilçe ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla ŞAİK Anadolu Lisesi iş birliğiyle uluslararası bir projeye hazırlanıyor. Projede dünyada sadece İspanya’da ve Tire'de oynanan ‘Karambol Oyunu’ ele alınacak. Tire’nin somut olmayan kültürel miraslarından ‘Karambol Oyunu’nun gün yüzüne çıkarılması ve yeni nesile öğretilmesiyle birlikte İspanyol ve Türk Ticari girişimcilerinin ticari ilişkiler kurmasının da hedeflendiği proje ile ilgili olarak girişimler resmen başladı.

 

Tanrıseven’den tam destek

 

Proje ortakları Tire Ticaret Odası ile Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Anadolu Lisesi (ŞAİK)’nden bir heyet, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’i makamında ziyaret etti. Ziyarete Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Delikanlı, Ticaret Odası Genel Sekreteri Olcay Taşlı, ŞAİK Lisesi Müdürü Mete Arslan ve ŞAİK Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Ramazan Ören katıldı. Karşılıklı samimiyet havasında geçen ziyarette projenin ticari kısmın sunumunu Ticaret Odası Başkanı Mehmet Delikanlı, eğitim kısmını ise ŞAİK Lisesi Müdürü Mete Arslan yaptı.

 

Projenin detaylarını birinci ağızlardan dinleyen Tanrıseven, Kaymakamlık olarak projeye her türlü katkıyı sağlayacaklarını ifade etti.

 

“Turizme büyük katkı sağlayacak”

 

Tire Ticaret Odası tarafından planlanan projenin ilçe turizmine büyük katkıları olacağını belirten Kaymakam Tanrıseven, projeyle ilgili olarak, “Böylesine eski ve önemli bir kültürü canlandırmak kültürel açıdan son derece önemlidir. Projenin sonraki aşamalarında Tire Ticaret Odası ile İspanya’daki ticaret odaları arasında bir ticaret bağı kurulmuş olacak. Projenin eğitim ayağında ise karşılıklı öğrenci değişimleri ile hem ilçemizin hem de kültürümüzün tanıtımı yapılmış olacak. Kaymakamlık olarak başından beri istediğimiz tek şey Tire’ye bir marka değeri kazandırmak. Bu proje bu anlamda büyük önem taşıyor. Kaymakamlık olarak projeyi destekliyoruz” dedi.

 

Şazenuş Keskin

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Eriş başkanım olanları seyrediyor, lütfen siz de seyretmeyin"
Aynı kurulda yanıt verdi
Aynı kurulda yanıt verdi