Advert
Advert

Tüm Tire bir olacak

Tüm Tire  bir olacak
Tüm Tire  bir olacak Küçük Menderes
test Bu içerik 322 kez okundu.

Tire’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri hazırlıkları başladı. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, 15 Temmuz programının milli birlik ruhuyla icra edileceğini söyledi. 
 

15 Temmuz hain darbe girişiminde göğüslerini tanklara siper eden kahramanlar, hain kalkışmanın üçüncü yılında Tire’de etkinliklerle anılacak. Tire Kaymakamlığı’nda kamu kurum amirleri, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri ile toplantı yapan Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, 15 Temmuz’un Türk demokrasisinin bir zaferi olduğunu söyledi. 
 

Toplantıda hain darbe girişiminin üçüncü yılında 15 Temmuz şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında ilçe genelinde yapılacak olan etkinlikler planlandı. Tire’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde demokrasi yürüyüşü yapılarak Atatürk Anıtı'nda vatandaşların katılımıyla program düzenlenecek. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, Kur’an-ı Kerim tilaveti, şiirler ve ilahilerin yer aldığı programda şehitler için lokma dağıtılacak. 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında şehitler için cuma günü mevlit okutulacak. 
 

 “15 Temmuz mı̇llı̇ bı̇rlı̇k ruhu ı̇le anılacak”
 

15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yılında Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında yapılacak etkinliklere bütün vatandaşlar davet edildi. Toplantıda bir konuşma yapan Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, “15 Temmuz 2016’da ülkemize ve demokrasimize kast eden hain darbe girişimi, milletimizin feraseti ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ile bertaraf edilmiştir. 15 Temmuz demokrasi zaferi, milli birlik ve beraberliğin simgesidir.
Biz de Tire’de hep birlikte milli birlik ve beraberlik ruhu ile hain darbe girişiminin üçüncü yılında şehitlerimizi anarak bu vatanın çetelere teslim edilmeyeceğini bir kez daha göstereceğiz” dedi.
 

İlk tweet, Tanrıseven’den gelmı̇şti
 

2016 yılında Alanya Kaymakamı olarak görev yapan Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, hain darbe girişimine karşı ilk mesaj yayınlayan bürokrat olmuştu. Tanrıseven, saat 23:27’de Twitter’da “Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, çetelere teslim olamaz” diyerek hain darbe girişimine karşı olan duruşunu net bir şekilde ortaya koymuştu.

 

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Eriş başkanım olanları seyrediyor, lütfen siz de seyretmeyin"
Aynı kurulda yanıt verdi
Aynı kurulda yanıt verdi