Advert
Advert

Çavuşdağı fasulyesine işaret başvurusu

Çavuşdağı fasulyesine işaret başvurusu
Çavuşdağı fasulyesine işaret başvurusu Küçük Menderes
test Bu içerik 590 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Odası, stratejik planında yer alan coğrafi işaret ve garanti marka tescili alınması hedeflenen ürünlerden Çavuşdağı kuru fasulyesinin coğrafi işaret başvurusunu yaptı.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Çavuşdağı Kuru Fasulyesi İhtisas Komisyonu Başkanı Süleyman Top ve İhtisas Komisyonu üyeleri Deniz Bozkurt, Sezai Sezer ve Garanti Marka Vekili Önder Aydın ile birlikte toplantı düzenlendi. Logo çalışmaları tamamlanan ürünün tüm kriterleri tekrar değerlendirilerek başvuruya çıkıldı.

Çavuşdağı'nın Ödemiş’in komşu ilçesi Kiraz’ın dağlarında bir yaylası olduğunu ve bu bölgede yetişen kuru fasulyelerin özel bir damak tadı olduğunu belirten Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, "Ödemiş ve çevresinin değerlerini arttırabileceğimiz birçok  ürün için gerek coğrafi  işaret gerek garanti marka başvuruları süreçlerini yakından takip ediyoruz. Ödemiş Ticaret Odası olarak mevcutta devam eden başvuru süreçlerimizin yanında Çavuşdağı kuru fasulyesi için coğrafi işaret başvurusunu da yapmış bulunmaktayız. Süreçleri yakından takip ederek en kısa zamanda sonuçlara ulaştırmak, başlıca amacımızdır. Çavuşdağı kuru fasulyesi coğrafi işaret başvurusunu gerçekleştirmiş olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Ödemiş ve bölgesine hayırlı olmasını temenni ederiz" dedi.

 

İlker Özekli

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Eriş başkanım olanları seyrediyor, lütfen siz de seyretmeyin"
Aynı kurulda yanıt verdi
Aynı kurulda yanıt verdi