Advert
Advert

Üç başkanlı temel atma töreni

Ödemiş’in cennet köşesi Gölcük Yaylası'ndaki Gölcük Oteli'nin temel atma töreni dün gerçekleşti

Üç başkanlı temel atma töreni
Üç başkanlı temel atma töreni Küçük Menderes
test Bu içerik 1211 kez okundu.

Gölcük’ün yeni ve gözde mekanlarından olması beklenen Gölcük Oteli’nin temel atma töreni, dün saat 14.00’te yapıldı. 1050 rakımda yer alan ve yaylaya adını veren gölün hemen kıyısında yapılan törene Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eski başkanlar Mahmut Badem ile Bekir Keskin'in yanı sıra Askerlik Şube Başkanı Personel Asteğmen Mustafa Beytaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Cumhur Şener, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı ve tüm yürütme kurulu üyeleri, Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Esnaf Odası Başkanı Hülya Çavuş, Ödemiş Şoförler Odası Başkanı Tahir Silay, Ödemiş Sarraflar Odası Başkanı Şerif Naz, Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve Gölcük halkı ile otelin inşasını üstlenen Cino firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Güney Cino katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, efe oyunu gösterileriyle devam etti.

Törende ilk konuşmayı yüklenici firma Cino Organizasyon’un Yönetim Kurulu Başkanı Güney Cino yaptı. Cino, “Yapımını üstlendiğimiz Gölcük’teki Lake Otel’in temelini atmak için buraya geldik. Otelin Gölcük’e değer katacağını ve turizm açısından çok olumlu bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Gölcük’e ve tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

"Bir bütün olarak değerlendirilecek"

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ise, “Bugün Ödemiş’in üçlüsünden biri olan Gölcük'ü yeni bir gerdanlıkla süsleme günü. Bu hizmetin gelişimi, Mahmut Başkanımızın döneminde projelendirildi, bize nasip oldu. Başlangıcından bugüne kadar katkıları bulunan herkese teşekkür ediyorum. Gölcük'te bir otelimiz vardı. Onun yenilenmesi, gerçekten temele bakıldığı zaman oldukça zordu. 'Beş günde yıkılır' denilen yer, bir günde yıkıldı. Temel diye bir şey olmadığı ortaya çıktı adeta. Yapının oluşturulması adına 310 kazık çakılarak zeminde hiçbir kayı olmadan onun üzerinde bu bina yapılacak. Bu bina, çok yüksek bir bina değil ama zemin açısından bu çok önemliydi. Belki de bugün bölgede temelinde en çok demirin harcandığı bir inşaatın töreninde buluşuyoruz. Diliyoruz ki açılışında da eksiksiz olarak burada bulunuruz. Bölgenin bu üçüncü gerdanı tamamlanmasıyla birlikte kış aylarında hizmet vermenin yanında yaz aylarında da hizmet verilecek. Bozdağ ile de bir bütün. Bozdağ'da bakanlığımıza ait olan otelimizin çalışabilmesi için geçen ayda özellikle çığ önleme perdeleri için ihalesine çıkıldı ama yenileme olmadığı için ayın 17'sine kaldı. O da olduğu zaman Bozdağ ile Gölcük adeta bir bütün olarak değerlendirilecek ve daha çok turistin gelmesiyle Ödemiş'e çok katkı sağlayacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Teleferik müjdesi

Teleferik ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile görüştüklerini belirten Mehmet Eriş, “Birgi'den Gölcük'e veya Gölcük'ten Bozdağ'a ikili bir çıkış ve Bozdağ’dan da zirveye bir çıkış olarak düşündük. İnşallah o gerdanlıklarla da süslenirse Gölcük, var olan güzelliğini daha da anlamlandıran bir yer olacak. Bu katkılarla buranın turistlik zenginliğinin yanında görsel zenginliğin çok daha insanımızla buluşması sağlanacak” diye konuştu.

Temeli birlikte attılar

Başkan Eriş’in son olarak herkese teşekkür ederek bitirdiği konuşmanın ardından temel atma törenine geçildi. Temel atma töreninde eski başkanlar Mahmut Badem ve Bekir Keskin ile birçok davetli de Başkan Eriş’e eşlik etti. Son olarak da temel atma töreni için kurban kesildi.

"2020'nin başlarına yetiştirmeye çalışıyoruz"

Gazetemize Cino Organizasyon hakkında kısa bir açıklama yapan Güney Cino, “Yaklaşık 15 yıldır turizm ile uğraşıyoruz Antalya bölgesinde. Aynı zamanda da kendi otelimizi de yapma planımız vardı. Ödemiş Belediyesi’nin katkılarıyla böyle bir projeye başlamış olduk. İnşaatı 2020’nin başlarına yetiştirmeye çalışıyoruz. Otelimizde dördü süit olmak üzere 74 oda yer alacak. Aynı zamanda da 200 metrekarelik bir toplantı salonumuz, restoranımız, şömineli büyük bir lobimiz de var. Çok keyifli bir dağ oteli yapmak istedik. Özellikle kış ayları içinde çok keyifli bir otel olacağına inanıyorum” diye konuştu.

"İyi bir dönüşüm sağlanıyor"

Yine gazetemize özel bir demeç veren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ise, “Değerli Cino ailesine, Ödemiş’e ve bölgemize hayırlı olsun. Kendilerinin çok iyi bir turizm tecrübeleri var. Bu güzel yerin değerini daha çok arttıracak bir projeyle buradalar. Zemin olarak çok da iyi olmayan yerde inşaatın gerektirdiği teknolojiyi de kullanarak iyi bir dönüşüm sağlanıyor. Gölcük’ün güzelliği ile otelimizin güzelliğinin bütünleşeceğine inanıyorum. Gelecek yıla Cino ailesi bu yapmış oldukları güzel eserle göreceğimiz düşünüyorum. Kendilerini bu yatırımları için Ödemiş halkı adına, ülkemiz adına, Gölcük güzelliği adına çok teşekkür ediyoruz. Kendi alanlarında onlara başarılar diliyorum” diyerek Güney Cino’ya teşekkürlerini iletti.

 

İlker Özekli

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Eriş başkanım olanları seyrediyor, lütfen siz de seyretmeyin"
Aynı kurulda yanıt verdi
Aynı kurulda yanıt verdi