Advert
Advert

Uzak mahallelerde sağlık taraması

Uzak mahallelerde sağlık taraması
Uzak mahallelerde sağlık taraması Küçük Menderes
test Bu içerik 617 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından merkeze uzak mahallelerde sağlık taramaları devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Eriş de sağlık taramalarında vatandaşlarla bir araya geliyor.

 

Ödemiş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Evde Sağlık İşleri ekipleri, merkezden uzak mahallelerde belirli periyotlarla sağlık taramaları gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında Konaklı, Kurucuova, Ertuğrul, Türkönü, Bozcayaka ve Tekke mahallelerinde sağlık taramaları yapıldı.  

 

Yeni doğanlara ziyaret

 

Başkan Mehmet Eriş, program çerçevesinde ekiplerin çalışmalarına eşlik ederek aynı zamanda “Hoş Geldin Bebek” ziyaretleri kapsamında ailelerin heyecanlarına ortak oluyor. Eriş, “Kentimizde yaşayan vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sürdürmesi için hizmetlerimizi ilçenin her alanında vermeye çalışıyoruz. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, sağlık taraması uygulamasını programları dahilinde düzenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Yapılan sağlık taramalarında vital bulgular alınarak tansiyon ve şeker  ölçümleri yapılmaktadır. Bu değerlerin normalin üstünde ya da altında olanlar, görevlilerimizce hekimlere yönlendirilmektedir.  Çalışmalar kapsamında yeni bebek sahibi olan ailelerimizi de ziyaret ederek sevinçlerine  ortak oluyoruz” dedi.

 

Öte yandan çalışmaların her hafta farklı bir bölgede yapıldığı açıklandı.

 

 

İlker Özekli

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Beş yıl sonra tarım yapılamayabilir"
Kiraz'da feci kaza: 1 ölü
Kiraz'da feci kaza: 1 ölü