Advert
Advert

Bozdağ'a kamp merkezi geliyor

Ödemiş'in önemli turistik merkezlerinden biri olan Bozdağ'ın canlandırılması için harekete geçiliyor

Bozdağ'a kamp merkezi geliyor
Bozdağ'a kamp merkezi geliyor Küçük Menderes
test Bu içerik 1360 kez okundu.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, bölgenin önemli turizm mekanlarından olan Bozdağ’da incelemeler yaptı. Kayak Merkezi’nde bulunan belediye ait alanda kamp yeri oluşturulması yönünde çalışmalar yapılacak.

 

Kentin sahip olduğu değerleri koruyarak turizminin canlandırılası yönünde çalışmalara önem veren Başkan Mehmet Eriş, teknik ekibiyle İzmir’in tek kayak merkezi olan Bozdağ’da incelemeler yaptı. Eriş, “Bölgenin kış turizm açısından önemli merkezlerinden olan Bozdağ Kayak Merkezi, uzun yıllardır çığ önleme projesinin bulunmamasından dolayı aktif olarak hizmet verememektedir. Temmuz ayında yapılacak çığ önleme projesi ihalesinden sonra tesiste çalışmaların başlayacağına inanıyorum. Belediye olarak bölge turizminin canlandırılması amacıyla çalışmalarımızı sürdürürken Kayak Merkezi’nin yanında, bungalov evlerinde içinde bulunduğu belediyemize ait alanda incelemeler yaptık. Burada kamp alanı oluşturularak yaz ve kış döneminde bölgeyi aktif hale getirmek istiyoruz. Ekiplerimiz burada çalışmalarına başladı” dedi.

 

Büyükşehir'den asfalt desteği

 

Gündalan mevkiindeki vatandaşlarla sohbet eden Başkan Mehmet Eriş, “ İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ile bölgedeki çalışmaları koordineli olarak yürütüyoruz. Kayak Merkezi yolunun rehabilite edilmesi yönünde taleplerimiz, en kısa zamanda sonuçlandı. Büyükşehir ekipleri, asfalt yama çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı. Bölge halkı adına teşekkür ediyoruz. Ayrıca kış döneminde yoğunluğun yaşandığı Kayak Merkezi’nin Gündalan mevkinde Orman Müdürlüğü tarafından açılan yolun alternatif yol olarak kullanılması yönünde tespitlerde bulunduk. Yolun asfaltlama çalışmasını da Büyükşehir'den destek alarak yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
Selahattin Aktaşoglu     2019-07-10 İlgi gösteren her kesime teşekkür ederim.türistik yerlerin önce yolu güzel olmalı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Beş yıl sonra tarım yapılamayabilir"
Kiraz'da feci kaza: 1 ölü
Kiraz'da feci kaza: 1 ölü