Advert
Advert

En kalabalık mahallede her yağışta aynı kabus

En kalabalık mahallede her yağışta aynı kabus
En kalabalık mahallede her yağışta aynı kabus Küçük Menderes
test Bu içerik 789 kez okundu.

Ödemiş’te Çarşamba günü yağan sağanak yağmurun etkilediği mahallelerden birisi yine Zafer Mahallesi oldu. Mahallede altyapı sorunu nedeniyle yollar su altında kaldı, Ödemiş Devlet Hastanesi bahçesine kadar su girdi.

Ödemiş’in aynı zamanda en kalabalık mahallesi olan ve yeni bir yerleşim olmasına rağmen her yağışta sıkıntıyla karşı karşıya kalan Zafer Mahallesi’nde caddeler ve sokaklar yine göle dönüştü. Ortaç Sokak ve hemen kuzeyinde konut alanlarının arasında yer alan park ve sokaklarda bilindik tablolar ortaya çıktı. Şehit Turan Emeksiz Caddesi’nden adeta dere akarken buradan gelen su sokaklara taştı, sular zemin katlara kadar yükseldi. Aşırı yağış sonrası lağımlardan yükselen atıklarla birlikte vatandaşlar bir yandan başka bir sağlık tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Suların tahliyesi sonrası Zafer Mahallesi sokaklarında Ödemiş Belediyesi ekipleri tankerlerle yıkama yaparak selin ve atıkların izlerini silmeye çalıştı.

 

“DAHA NE KADAR BEKLEYECEĞİZ?”

Yıllardır şikayet ettikleri halde bir çözüm bulunamadığını söyleyen Zafer Mahallesi Muhtarı Mehmet Karaceviz, bu duruma isyan etti. Karaceviz, “Kaç yıldır bir yağmur suyu kanalı projesini bekliyoruz. İZSU’ya her başvurduğumuzda proje çiziliyor diyorlar. Kaç yıldır bir proje çizilemedi. Daha önce Şehit Turan Emeksiz Caddesi’nden gelen sular sokaklara girmesin diye kendimizce engeller yaptırdık, bu kez gelen su onu da aştı. Lağımlardan çıkan atıkların sokaklarda yüzdüğünü gördük. Bir proje bir türlü çizilemez mi? Vatandaşlarımız haklı olarak tepki gösteriyor. Gece sular çekilince Ödemiş Belediyesi’nden yardım istedik, tankerlerle sokakları yıkadılar. Yıkama bugün de devam etti. Bu kalan atıkları başka türlü bertaraf edemeyeceğiz. Bir an önce yağmur suyu tahliye hattını açmaları lazım. Daha ne kadar bekleyeceğiz? Hastane de mahallemize taşındı” dedi.

Başar Uçar

 

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava