Advert
Advert

Esnaftan öğrencilere YKS jesti

Esnaftan öğrencilere YKS jesti
Esnaftan öğrencilere YKS jesti Küçük Menderes
test Bu içerik 624 kez okundu.

İzmir esnafı, 15 -16 Haziran’da üniversite sınavına girecek olan öğrencilere güzel bir jest yapmaya hazırlanıyor.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) bünyesinde faaliyet gösteren İzmir Fotoğrafçılar Odası üyeleri, öğrencilerin sınav belgeleri için gerekli olan vesikalık fotoğraflarını ücretsiz çekecekler. Gençlere destek için kolları sıvayan fotoğrafçılar, sınavın yapılacağı Cumartesi ve Pazar günleri de çalışacaklar.

 

ÜCRETSİZ HİZMET

Nüfus müdürlüklerinin üniversite sınavı nedeniyle hafta sonu çalışacaklarına dikkat çeken İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, “Hafta sonu yapılacak YKS sınavına katılacak adaylar arasında nüfus cüzdanını, TC Kimlik Kartını kaybeden veya yeniden çıkarmak isteyenler için 17 ilçede nüfus müdürlükleri  Cumartesi 07:00 ile 17:00,  pazar günü ise  07:00 ile 15:30 saatleri arasında açık olacak. Çalışacak nüfus müdürlüklerinin yakınındaki fotoğrafçı üyelerimiz de  hafta sonu işyerlerini açarak, sınav hazırlığı yapan öğrencilere ücretsiz hizmet verecek. Bir nevi kamu hizmeti sayılacak bu özverili tutum, esnaf sanatkarlarımızın toplumsal yaşamda üstlendikleri işlevlere, sorumluluk anlayışına da güzel bir örnek olacaktır” dedi.

 

BİOMETRİK FOTOĞRAF

Hafta sonu ilçelerde ve merkezde toplam 17 noktada öğrencilere hizmet vereceklerini kaydeden İzmir Fotoğrafçılar Odası Başkanı Murat Yavuz ise, “Nüfus cüzdanlarının yenilenmesi için kullanılacak fotoğrafların biometrik olması lazım. Yani beyaz zemin üzerine, standart ölçülerde çekilen vesikalık fotoğraflar gerekli. Bu noktada sınava girecek öğrencilerin işlerini kolaylaştırmak için üyelerimiz de hafta sonu çalışarak geleceğimizin teminatı gençlerimize ücretsiz hizmet verecekler. Fotoğraf stüdyolarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen öğrenciler mesai saatleri dahilinde İzmir Fotoğrafçılar Odası’nın 482 33 11 numaralı telefonunu arayabilirler” diye konuştu.

 

HANGİ İLÇEDE HANGİ STÜDYO?

Hafta sonu öğrencilere ücretsiz hizmet vermek için nüfus müdürlükleri yanında çalışacak fotoğrafçıların listesi ise şöyle şekillendi:

Konak:                          Foto Murat,

Balçova:        Foto Osman,

Güzelbahçe: Foto Nejat,

Gaziemir:      Foto Gözlem,

Buca:                              Foto Ahmet,

Narlıdere:     Foto Ceylan,

Karabağlar: Foto Hakan,

Bornova:       Foto Semih,

Karşıyaka:     Foto Maket,

Çiğli:                                Stüdyo As,

Bayraklı:        Vizyon Foto,

Aliağa:                            Foto Işık,

Bergama:      Foto Mustafa,

Menemen:  Foto Anıt,

Ödemiş:        Foto Işıl,

Tire:                Foto Tahsin,

Torbalı:                          Foto Hayat

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava