Advert
Advert

Türkönü Mahallesi beklenen altgeçide kavuşuyor

Türkönü Mahallesi beklenen altgeçide kavuşuyor
Türkönü Mahallesi beklenen altgeçide kavuşuyor Küçük Menderes
test Bu içerik 876 kez okundu.

Ödemiş'in Türkönü Mahallesi uzun zamandır beklediği altgeçide kavuşuyor. Torbalı-Ödemiş-Kiraz bölünmüş yol projesi kapsamında yol kotu yükselince, adeta ikiye bölünen mahallenin altgeçit ihtiyacının karşılanacağı bildirildi.

Yolun güneyinde ikamet eden vatandaşların, yolun kuzeyinde kalan muhtarlık, sağlık ocağı, kurs merkezi ve mezarlığı ulaşmak için son derece işlek olan yoldan geçmek zorunda olduğu bilinirken özellikle mahallenin yaşlılarının, altgeçit olmamasından dolayı yaşadığı zorluk, yetkililer tarafından dikkate alındı. Yolda gerekli çalışmalara başlanıldığı bildirildi.

Türkönü Mahalle Muhtarı Nebi Çınar konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bölünmüş yol projesi dolayısıyla yolun kotu yükselmesi nedeniyle, mahallemizin altgeçit ihtiyacının sağlanması, vatandaşımız adına oldukça gerekli ve acil bir ihtiyaçtı. Bizlerde konuya ilişkin gerekli merciilere başvurmuştuk. Bölge müdürünün de mahallemize gelip gerekli araştırmaları yapması ve ihtiyacımızın bir kez daha görülmesi neticesinde, altgeçit çalışmalarına başlanmış oldu, yetkililere ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz"

Ayrıca Ödemiş'in en genç mahalle muhtarlarından olduğu bilinen Çınar, konuyla ilgili projenin gerçekleştirilmesinden duyduğu mutluluğu ifade etti.

Seher İlay Semerci

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte içkilere el konuldu
Sahte içkilere el konuldu
Patates üreticilerine beş kalemde destek
Patates üreticilerine beş kalemde destek