Advert
Advert

Telefon dolandırıcılığına karşı önemli uyarılar

Telefon dolandırıcılığına karşı önemli uyarılar
Telefon dolandırıcılığına karşı önemli uyarılar Küçük Menderes
test Bu içerik 604 kez okundu.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü telefon dolandırıcılığına karşı vatandaşları bir kez daha uyardı. Telefonda kendilerini polis veya savcı gibi tanıtarak, “Terör örgütü ile bağlantıların var” gibi söylemlerle para talep edenlere karşı vatandaşların vakit kaybetmeden polise başvurmaları istendi.

Zaman zaman gündemde de yer bulan telefon dolandırıcılığı tehlikesine karşı önemli uyarıların yapıldığı yazılı açıklamada, “Günümüzde geleneksel suç türleri gelişen teknolojiyle birlikte değişim göstermektedir. Dolandırıcılık da bu süreçte değişim gösteren bir suç türüdür. Özellikle cep telefonlarının yaygın olarak kullanıldığı ülkemizde dolandırıcılar, vatandaşlarımızı arayarak kendilerini polis veya savcı olarak tanıtıp, terör örgütü ile bağlantılı olduklarını iddia edip korkutarak para talep etmektedirler veya farklı firmaların promosyon amaçlı yaptığı kampanyaları konu alan ödüller kazanıldığı şeklinde de para talep edilmektedir.

 

BU NUMARAYA DİKKAT!

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın mağdur olmasını engellemek, bu dolandırıcılık ve suç çetelerine son vermek için halkımızla el ele verip, kendisini ‘Ben polisim, savcıyım, senin terör örgütü ile bağlantıların var’ gibi söylemlerde bulunarak vatandaşlarımızı arayıp, çeşitli yollarla para ve bilgilerini isteyen şahıslara inanmamalarını, özellikle son günlerde bu yöntemi sıkça kullanan “0543 316 10 72” numaralı hat üzerinde duyarlı olmalarını, kendisini bu şekilde tanıtan ve para isteyen şahıslar olduğunda vakit kaybetmeden 155 Polis İmdat hattını aramaları veya Polis Merkezi Amirliğimize müracaat etmeleri önemle duyurulur” denildi.

Başar Uçar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını