Advert
Advert

ÖTB, yeni sistemin acentesi oldu

ÖTB, yeni sistemin acentesi oldu
ÖTB, yeni sistemin acentesi oldu Küçük Menderes
test Bu içerik 524 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif Aka, TOBB ve Ticaret Borsaları tarafından kurulan Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.'nin (TÜRİB) faaliyete geçmesiyle birlikte Ticaret Borsalarının Elektronik Ürün Senetlerine (ELÜS) ilişkin borsacılık faaliyetlerinin değişeceğini belirtti.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aka, 2018 yılında kuruluşu gerçekleştirilen TOBB ve Ticaret Borsalarının kurucu ortağı olduğu Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. 'nin (TÜRİB) faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi. Aka, TÜRİB’in faaliyete geçmesiyle birlikte ELÜS’lerin alım-satım işlemleri, yatırımcılar tarafından aracı olmaksızın http://www.turib.com.tr adresinden erişileceğini “TÜRİB İşlem Platformu” üzerinden doğrudan emir girme yoluyla gerçekleştirileceğini açıkladı.

 

“TÜM ELÜS İŞLEMLERİ, TÜRİB ACENTESİ BORSALARDA YAPILACAK”

Aka yeni dönemle ilgili şunları söyledi: "TÜRİB’in faaliyete geçmesini takiben, TÜRİB' in Acentesi olan Ödemiş Ticaret Borsamız ELÜS’e ilişkin borsacılık faaliyetlerini gerçekleştirme yetkisine sahip olmuştur. Daha önceden ELÜS’e ilişkin borsacılık faaliyetlerini gerçekleştirme yetkisi olan borsalarında yetkileri sona erecek olup, tüm ELÜS işlemleri TÜRİB bünyesinde acente olan borsalar tarafından gerçekleştirilmeye başlanacaktır. Bu noktada, TÜRİB faaliyete geçtiğinde ELÜS işlemleri yapan yatırımcıların işlemlerine devam edebilmesi için TÜRİB’e kayıt olması gerekmektedir. Ödemiş Ticaret Borsamız, Acentelik hizmeti kapsamında ELÜS yatırımcıları tarafından kayıt yaptırılabilecek Ticaret Borsasıdır.

 

YATIRIMCILARA DAVET

TÜRİB’de işlem yapılan ürünler arpa, buğday, çeltik, fındık, mercimek, mısır, pamuk, soya fasulyesi, zeytin ve benzeri olup ürün yelpazesi ileriki aşamalarda genişletilerek hizmet verecektir. Yatırımcıların ELÜS işlemlerine ilişkin herhangi bir kesintiye uğramadan devam edebilmesi için Borsamızdan TÜRİB’e kayıt işlemlerini en kısa sürede yerine getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca, gerekli teknik alt yapı Borsamızda sağlanmış olup, yatırımcılarımızın kurumumuz ile irtibata geçmesini beklemekteyiz”

Başar Uçar

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafodaki kıvılcım panik yarattı
Trafodaki kıvılcım panik yarattı
"İkinci bir emre kadar seferler açılmayacak"