Advert
Advert

Efe Dağcılar sezonu Sandras Zirvesi ile kapattı

Efe Dağcılar sezonu Sandras Zirvesi ile kapattı
Efe Dağcılar sezonu Sandras Zirvesi ile kapattı Küçük Menderes
test Bu içerik 624 kez okundu.

Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık Kolu üyeleri oldukça yoğun geçen sezonu Muğla’daki Sandras Zirvesi’ne yürüyüş ve Gökçeova Gölü Kampı ile tamamladı.

Geçtiğimiz hafta sonu Cuma gecesi Ödemiş’ten yola çıkan Efe Dağcılık üyesi 28 katılımcı, sabah saatlerinde doğa harikası Gökçeova Gölü kıyısında çadır kurup kamp organizasyonu yaptı. Gruptan 12 dağcı, 10.30’dan itibaren Sandras Zirvesi’ne yürüyüş başlattı. Zorlu bir parkuru geride bırakarak 14.00 sularında zirveye ulaşan Efe Dağcılar, çam ormanlarını geride bıraktıktan sonra kaya kütlelerini aştı, zirveye ulaşabilmek için kar kütleleriyle de mücadele etti. Rüzgar ve kısa süreli yağmurun da etkili olduğu zirve yürüyüşü sonrası Efe Dağcılar, farklı bir güzergahtan yeniden kamp yerine döndü.

Geceyi göl kıyısındaki kampta tamamlayan Efe Dağcılar, Pazar günü ise Köyceğiz Tekne Turu-Dalyan Kaunos Kral Mezarları-İztuzu Kumsalı gezisi yaptı. Efe Dağcılar, sezonu her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzerek tamamlayıp Pazar gecesi Ödemiş’e döndü.

 

ÖDEMİŞLİ GENÇLERE DAVET

Efe Dağcılık üyelerinden Mehmet Taşlı, “Hem zirve yürüyüşü, hem de kamplı etkinlik, hem de gezimizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan büyük bir memnuniyetle faaliyetimizi ve bu yılki programımızı bitirdik. Başkanımız Mümtaz Saygı, etkinlik sorumlumuz ve rehberimiz Erdem Boyacı’yı ve tüm katılımcıları sundukları katkı ve uyum için yürekten kutluyorum.

Efe Dağcılık olarak önümüzdeki sezon daha katılımcı, daha etkin ve daha verimli bir sezonun altyapısını önümüzdeki günlerde arkadaşlarımızla oluşturmaya çalışacağız. Bu anlamda Ödemişli genç arkadaşlarımızı ve öğrencilerimizi aramıza katılmaya davet ediyorum. Cennet diyarlarımızı özellikle gençlerimizin keşfetmesini çok önemsiyoruz. Cennet diyarlarımızı keşfetmeye devam” diye konuştu.

Başar Uçar

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafodaki kıvılcım panik yarattı
Trafodaki kıvılcım panik yarattı
"İkinci bir emre kadar seferler açılmayacak"