Advert
Advert

Yaz aylarının vazgeçilmezi, kar helvası

Yaz aylarının vazgeçilmezi, kar helvası
Yaz aylarının vazgeçilmezi, kar helvası Küçük Menderes
test Bu içerik 684 kez okundu.

 

Mevsim itibariyle sıcakların iyice hissedildiği şu günlerde, vatandaşların serinlemek için tükettiği yiyecekler arasında listenin başında yöresel olarak da bilinen kar helvası yer almakta.

Vatandaşların Ramazan ayında da iftar sonrası olmazsa olmaz olan kar helvasının, çeşitli aromaları sayesinde vazgeçilmeyen bir alışkanlık haline dönüştüğü ve Ramazan sonrası da tüketilmeye devam edildiği ifade edildi.

 

Eski İl Genel Meclisi Üyesi ve eski esnaflardan olan Adnan Saygılıer yıllardır bu işi hassasiyetle ve sevgiyle yaptığı ifade ederek "Kar helvası vatandaşımızın yaz aylarında, sıcak havalarda serinlemek için tükettiği yiyeceklerin başında geliyor,bende uzun yıllardır bu mesleği gerçekleştiriyorum. Kar helvası, Bozdağ'ın 2157 metre zirvesinde bulunan doğal karların bu mevsimde çeşitli zahmetlerle getirilip, karadut, vişne, limon gibi aromalarla zenginleştirilip serin bir lezzet haline getirilmesi, müşterilerce beğenilmiş, kabul görmüş ve bir kültür haline dönüşmüştür. Tüm vatandaşlarımızı, sıcak havalarda biraz olsun ferahlamak adına, kar helvası yemeğe davet ediyorum." şeklinde ifadelerde bulundu.

 

Demirezen "Kar helvası tamamen doğal kar"

Saygılıer'i ziyaret etmeye ve kar helvasını tatmaya gelen Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen de, vatandaşlarla sohbet edip, kar helvası servis etti.

Başkan Demirezen " Kar helvasının tamamen doğal kar olması, kışın yağan karın kuyularda özel tekniklerle saklanarak bu mevsimde tüketime sunulması, ayrı bir özelliği olup, doğal şerbetlerle sunulması, yaz aylarında kar helvasını aranır hale getiriyor. Dolayısıyla tüketicilerce büyük rağbet görmektedir. Değerli Saygılıer'e kar helvası ikramlarından dolayı teşekkür ediyor, bereket ve başarılar diliyorum." şeklinde ifadelerde bulundu.

Üretici Saygılıer ise bu gıdanın patentini alıp, ulusal bir marka haline getirmek için plan ve çalışmalar yaptığını ifade ederken, Demirezen'e de ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.  
İsmail Atahan Keçeci

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafodaki kıvılcım panik yarattı
Trafodaki kıvılcım panik yarattı
"İkinci bir emre kadar seferler açılmayacak"