Advert
Advert

O mahalledeki karakol yeniden açılıyor

O mahalledeki karakol yeniden açılıyor
O mahalledeki karakol yeniden açılıyor Küçük Menderes
test Bu içerik 1179 kez okundu.

Ödemiş’in tarihi mahallesi Birgi’de restorasyonu tamamlanan karakol binası yeniden Jandarma Genel Komutanlığı’na tahsis edildi. Tarihi bina jandarma karakolu olarak yeniden hizmete sunulacak.

Maliyetini İzmir Valiliği ve Ödemiş Belediyesi’nin karşıladığı proje ile Ödemiş Belediyesi tarafından restore ettirilen Birgi’deki tarihi karakol binası 25 yıllığına şartlı olarak Jandarma Genel Komutanlığı’na tahsis edildi.

 

RESTORE EDİLMİŞTİ

Daha önce de uzun zaman karakol olarak kullanılan binadaki restorasyonun tamamlanması sonrası bir süredir hazırlıklar devam ederken Ödemiş Belediye Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantısında da binanın karakol olarak kullanılması gündeme geldi.

Ödemiş Belediye Meclisi bölgede jandarma karakolu ihtiyacının ortadan kalkması durumunda binanın yeniden Belediyeye devredilmesi şartıyla tarihi yapının yeniden karakol olarak değerlendirilmek üzere Jandarma Genel Komutanlığı’na tahsis edilmesine oybirliği ile karar verdi. 25 yıllık dönemi kapsayan tahsis kararı sonrası Birgi’de yeniden jandarma ekiplerinin konuşlandırılacağı belirtildi.

 

ŞARTLI OLARAK TAHSİS EDİLDİ

Benzer bir durumun Bademli’de de yaşandığını ve jandarma karakolunun kapanması sonrası bina Milli Eğitim’e tahsis edildiği halde bakımsız kaldığını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Birgi’deki tarihi bina için Jandarma’nın hazırlıkları tamam. Kadro oluşturulmuş, gerekli donanım da hazır. Tahsis kararı sonrası karakol faal hale gelecek. Elbette dileriz ki hiç ihtiyaç olmaz. Jandarma ekiplerimiz halkımızın huzur ve asayişi için görev yapacaklar. Eğer gün gelir bir jandarma karakolu ihtiyacı ortadan kalkar karakol kapanırsa bu bina yeniden Ödemiş Belediyesi’ne devredilecektir” dedi.

Başar Uçar

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava