Advert
Advert

5 HAZİRAN’DA KAPIDAKİ TEHLİKEYE DİKKAT ÇEKTİ!

Bağlı: “Biyolojik savaş görünmez silahlarla sürüyor”

5 HAZİRAN’DA KAPIDAKİ TEHLİKEYE DİKKAT ÇEKTİ!
5 HAZİRAN’DA KAPIDAKİ TEHLİKEYE DİKKAT ÇEKTİ! Küçük Menderes
test Bu içerik 402 kez okundu.

Küçük Menderes havzasında çevre ve tarihin tahrip edilmesi girişimlerine karşı önemli faaliyetler yürüten Küçük Menderes Havzası Koza Hareketi Derneği (KOZA-DER) Başkanı Selahattin Bağlı, 5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle yayımladığı mesajda, günümüzde biyolojik savaşın görünmez silahlarla devam ettiğini vurguladı.

Türkiye’nin Avrupa’da en çok plastik tüketen ülke olduğunu söyleyen KOZA-DER Başkanı Selahattin Bağlı, bu durumun beraberinde getirdiği sıkıntıları şöyle sıraladı: “Biyolojik savaşın görünmez silahları genetiği ile oynanmış tohumlar, zirai ilaçlar, kimyasallar, plastikler. Ülkemizin petrokimya ihtiyacı yıllık 8 milyon ton, kendi üretimimiz 2 milyon. Kalem ithal, ülkemiz plastik tüketiminde dünyada 7. Avrupa'da 1. sırada.

Şekillenmesi kolay plastikleri, saf ve parlak hale getirmek için Bisfenal adlı madde kullanılıyor. Bu mesele; Damacana, plastik bardak-tabak yemek saklama kapları, içecek kutuları içtiğimiz plastik su şişeleri bu ürünlerin iç yüzeylerinde bulunan BPA maddesi araştırmalara göre cam şişe yerine iki üç defa bunlardan içmek idrardaki BPA miktarını yüzde 1600 arttırıyor. Bisfenal A'nın marifeti saymakla bitmiyor. Bu madde sonucunda çeşitli kanser hastalıkları oluşumu artıyor, hızlanıyor.

Obetize, şeker hastalığı, diyabet, migren, astım gibi hastalıklar artıyor. Kadın ve erkeklerde kısırlık oranı artıyor hatta davranışsal ve fiziksel bozulmalara neden oluyor.

Kutsal arabaların petrol iştahı hiç bitmiyor. Tüketiciyi arttırmak için her yol mübah. Çevre kirlenmiş kimin umurunda. Kendilerini doğa dostu ilan eden araba firmaları temiz yakıt vaatleri ile bizleri kandırıyor. Toplu taşıma araçlarından uzaklaştırıyorlar”

 

“GÖZ BOYUYORLAR!”

Yeşil kampanyalar ile göz boyayanların iklim değişikliği sebebi, kuraklaşma sebebi, ozon tabakasının sebebi, hortumların sellerin sebebi, eko sistemin bozulma sebebi, toprakların ve tarımsal ürünlerin zehirlenmesinin sebebi, tatlı suların yok olma sebebi olduğunu ileri süren Bağlı, “Bunun sonucunda tatlı su kaynaklarının yok olması, tarım alanları, yeşil alanların yok olması, temiz hava yerel ve doğal tohumlar, buz dağlarının, nehirlerin yok olması ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

Başar Uçar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte içkilere el konuldu
Sahte içkilere el konuldu
Patates üreticilerine beş kalemde destek
Patates üreticilerine beş kalemde destek