Advert
Advert

100. yılın şampiyonları ödüllerine kavuştu

100. yılın şampiyonları ödüllerine kavuştu
100. yılın şampiyonları ödüllerine kavuştu Küçük Menderes
test Bu içerik 1360 kez okundu.

Büyük Önder Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı Milli Mücadele’nin 100. Yılı anısına Ödemiş’te İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlenen turnuvalarda dereceye giren okullar ve öğrenciler kupa ve madalyalarına kavuştu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılında futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi ve badminton branşlarında 34 farklı kategoride yüzlerce öğrencinin katıldığı turnuvalarda heyecan geçtiğimiz hafta sona erdi. Turnuvalarda dereceye giren okullara kupaları, ferdi dalda dereceye girenlere de madalya verildi.

Ödemiş Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda düzenlenen kupa törenine Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Çakır ile okul müdürleri ve veliler katıldı.

 

DAYIOĞLU: “SPOR YAPMAK ÇOK BÜYÜK FIRSAT VE AVANTAJ”

Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu törende öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Siz gençleri göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı; öğretmenlerimizi de gayretlerinden ve emeklerinden dolayı tebrik ediyorum. Dereceye giren öğrencilerimizi başarılarından dolayı; giremeyen öğrencilerimiz de katılımlarından dolayı kutluyorum. Dereceye giremeyen öğrencilerimiz üzülmesinler. Sonraki müsabakalara daha iyi hazırlanarak daha çok çalışarak dereceye gireceklerine inanıyorum. Bu müsabakalar sağlıklı yaşam açısından çok önemlidir.

Genç yaşlarda gerek obezite gerek zararlı alışkanlıklardan uzak durmak adına spor yapmak çok büyük fırsat ve avantajdır. Cumhuriyet'imizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim' sözlerinde belirttiği gibi sizlerin de zeki, çevik ve ahlaklı olmanız; ülkemizin geleceği için büyük önem arz etmektedir. Bu vesileyle Milli Mücadelemizin 100. Yılı anısına müsabakalara katılan öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve tüm emeği geçenleri ayrı ayrı kutluyorum” dedi.

 

İŞTE ŞAMPİYONLAR!

Heyecanlı geçen basketbol turnuvasında minikler kategorisinde şampiyonluk Özel Dünya Koleji’nin oldu. Zafer İlkokulu ikinci, İstiklal İlkokulu da üçüncü oldu. Küçük kızlar, Cumhuriyet Ortaokulu şampiyonluğa ulaşırken Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu ikinci, 50. Yıl Ortaokulu da üçüncü oldu. Küçük erkeklerde 50. Yıl Ortaokulu kürsünün ilk sırasını aldı. Özel Dünya Ortaokulu ikinci, Ödemiş Ortaokulu da üçüncü olarak dereceye girdi.

Yıldız kızlarda şampiyonluk 50. Ortaokulu’nun oldu. Ödemiş Ortaokulu turnuvayı ikinci tamamlarken Cumhuriyet Ortaokulu üçüncü sırayı elde etti. Yıldız erkeklerde şampiyon Özel Dünya Ortaokulu olurken 50. Yıl Ortaokulu ikinci, Ödemiş Ortaokulu da üçüncü olarak kürsüye çıktı. Liselerin yarıştığı genç kızlar kategorisinde birinci sırayı Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi aldı. Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi ikinci, Maral Anadolu Lisesi de üçüncü oldu. Genç erkeklerde Özel Dünya Anadolu Lisesi şampiyon olmayı başardı. Ödemiş Anadolu Lisesi ikincilik, Ayhan Kökmen Fen Lisesi de üçüncülük kupasını elde etti.

 

ANAFARTALAR’A İKİ KATEGORİDE ÜÇ KUPA

6 ayrı kategoride düzenlenen futbol turnuvasında miniminiklerde Anafartalar İlkokulu birinci oldu. 80. Yıl Efe İlkokulu ikinci, Çapacızade İlkokulu da üçüncü olarak derece yaptı. Miniklerde Anafartalar İlkokulu A takımı birinci, B takımı da ikinci olarak iki kupa birden kazandı. Üçüncü sırayı 80. Yıl Efe İlkokulu aldı. Küçükler kategorisinde şampiyonluğa 50. Yıl Ortaokulu erişti. Ödemiş Ortaokulu ikinci, Şehit Yasin Naci Ağaroğlu İmam Hatip Ortaokulu üçüncü sırayı aldı.

 

GENÇ ERKEKLERDE FUTBOLUN ŞAMPİYONU TOAL

Yıldız erkeklerde 50. Yıl Ortaokulu şampiyonluğa ulaşan ekip oldu. Özel Dünya Ortaokulu ikinci, Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu üçüncü sırayı elde etti. Futbolda kızların katıldığı tek kategori olan yıldız kızlarda şampiyonluk Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu şampiyonluğu elde etti. Şehit Er Süleyman Özdemir Ortaokulu ikinci, Çaylı Ortaokulu da üçüncü sırayı aldı.

Genç erkekler kategorisinde şampiyon lise Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi oldu. İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi üçüncü sırayı elde etti.

 

MUSTAFA AYŞE YANBASTI ORTAOKULU İKİ KATEGORİDE ŞAMPİYON

Voleybolda küçük kızlar kategorisinde ilk sırayı Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu aldı. Zeytinlik Sabahattin Şenocak Ortaokulu ikinci, Konaklı Şehit Er Kamil Alkan Ortaokulu da üçüncü olarak okullarına kupayla döndü.

Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu yıldız kızlarda da şampiyonluğu elde eden okul oldu. Yıldız kızlarda ikinci sırada 50. Yıl Ortaokulu, üçüncü sırada da Konaklı Şehit Er Kamil Alkan Ortaokulu yer aldı.

Genç kızlarda Ayhan Kökmen Fen Lisesi şampiyonluğa ulaştı. Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi ikinci, Ödemiş Anadolu Lisesi de üçüncü oldu.

Bu branşta erkeklerin katıldığı tek kategori olan genç erkeklerde Ödemiş Anadolu Lisesi ipi önde göğüsledi. Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi ikinci, Şehit Yasin Naci Ağaroğlu İmam Hatip Lisesi de üçüncü olmayı başardı.

 

BADMİNTONDA “ZAFER” RÜZGARI

Badmintonda minikler, miniminiklerde kategorilerinde kızlar ve erkeklerde tüm dereceleri Zafer İlkokulu öğrencileri topladı. Miniminik kızlarda Nehir Aydın birinci, Ödül Sağlam ikinci, Zeynep Afşin de üçüncü olurken miniminik erkeklerde de Talip Yiğitsoy birinci, Arda Çiftçi ikinci, Berat Çelik de üçüncü sırada yer aldı.

Minik kızlarda Asya Güler birinci, Ecrin Dalaz ikinci, Yağmur Güvener üçüncü olarak turnuvayı tamamlarken minik erkeklerde İbrahim Özyay birinci, Şükrü Özbudak ikinci, Anıl Karaoğlu da üçüncü sırayı alarak madalya kazandı.

Küçük kızlarda Ödemiş Ortaokulu’ndan Sevda Tanır birinci, 50. Yıl Ortaokulu’ndan Öykü Sare Yerlikaya ikinci, Elif Küçükotçu da üçüncü olmayı başardı. Küçük erkeklerde 50. Yıl Ortaokulu öğrencilerinden Arda Çaylıoğlu birinci, Mustafa Eroğlu ikinci, Asım Özyürek de üçüncü olarak madalyalara ambargo koydu.

 

50. YIL ORTAOKULU, YILDIZLARDA MADALYA BIRAKMADI

Yıldız kızlar ve yıldız erkekler kategorilerinde de tüm dereceler 50. Yıl Ortaokulu’na gitti. Yıldız kızlarda Fatma Nur Can şampiyon olurken Türkan Demir ikinci, Ceren Dalcılar da üçüncü olarak kürsüye çıktı. Yıldız erkeklerde ilk sırayı Sadık Kıvrak aldı. Sadettin Helvacı ikinci, İrfan Efe Çetin de üçüncü olmayı başardı.

Genç kızlarda Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi’nden Tuğçe Baş birinci, Ayhan Kökmen Fen Lisesi’nden Buse Satı ikinci, Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi’nden Gamze Tepe de üçüncü sırada kürsüye çıktı. Genç erkeklerde Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mert Keleş birinci, Hüseyin Keleş de ikinci olarak okullarına çifte madalya getirdi. Ödemiş Anadolu Lisesi öğrencisi Halil Turan bu kategorinin üçüncüsü oldu.

 

MASA TENİSİNDE ÜÇÜNCÜLÜK PAYLAŞILDI

Masa tenisi branşında üçüncülüğü paylaşan öğrencilere de madalya verildi. Küçük kızlarda birinci Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Nimet Sude Soyer’in oldu. Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu’ndan Semanur Korkmaz ikinci oldu, Yağmur Gül ve Betül Çelik üçüncülüğü paylaştı.

Küçük erkeklerde tüm dereceleri Özel Maral Ortaokulu topladı. Oğuz Kaan Güleç birinci, Emre Kırlı ikinci olurken Çınar Ünlü ve Hikmet Yiğit Saygın üçüncülüğü paylaştı. Yıldız kızlarda Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Selcan Uyan birinci oldu. İkinci sırayı Elif Çakmak aldı. Üçüncülüğü bölüşen öğrenciler Gülçin Posacı ve Elif Bilge oldu.

Yıldız erkekler kategorisinde 50. Yıl Ortaokulu’ndan Emre Kızancı birinci, Mehmet Efe Ak da ikinci oldu. Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu’ndan Berkan Gündücüoğlu ve Özel Maral Ortaokulu’ndan Necip Alperen Cebeci de üçüncü sırayı paylaştı.

Genç kızlarda ve genç erkeklerde ilk üç sırayı Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi öğrencileri elde etti. Beyza Güven birinci sırayı alırken Deniz Koyuncu da ikinci oldu. Havva Boncuk, üçüncü sırayı İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sıla Gelen ile paylaştı. Genç erkeklerde Eren Ünal şampiyon olurken Berkay Kırlı ikinci sırayı aldı. Gökhan Gülen üçüncülük kürsüsünü Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencisi Ali Top ile paylaştı.

Başar Uçar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte içkilere el konuldu
Sahte içkilere el konuldu
Patates üreticilerine beş kalemde destek
Patates üreticilerine beş kalemde destek