Advert
Advert

DSİ, sulama sezonuna hazırlanıyor

DSİ, sulama sezonuna hazırlanıyor
DSİ, sulama sezonuna hazırlanıyor Küçük Menderes
test Bu içerik 593 kez okundu.

İzmir’in Bakırçay Ovası’nda yaklaşan sulama sezonunun sorunsuz geçmesini hedefleyen DSİ bölgedeki çalışmalarını hızlandırdı. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker projelerin son durumunu tek tek inceledi. Bölgedeki DSİ ekiplere “Eksikleri tamamlayın” talimatı verdi.

İzmir Bakırçay-Kınık Sağ ve Sol Sahil Sulama Projeleri ile Bakırçay havzasındaki toplam 183 bin 040 dekar araziye can suyu sağlayan DSİ 2. Bölge Müdürlüğü yaklaşan sulama sezonu öncesi temposunu artırdı. Bölgedeki üreticilerin sulama sorunu yaşamasını isteyemeyen DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, Bakırçay havzasına gitti, sulama projelerinin son durumunu yerinde gördü. Eker’in ilk durağı “Yağcılar Regülatörü” oldu. Eker daha sonra Kınık Sol Sahil Sulaması Projesi’nin kanallarını gezdi. Bakırçay- Kınık Sol Sahil Sulaması Projesi’nin kanallarına su veren P1 Pompa istasyonunu da ziyaret eden Ali Fuat Eker, sulama birliği çalışanlarından istasyonun son durumu hakkında bilgi aldı.

Bakırçay Kınık Sağ Sahil Sulaması Projesi ile 112 bin 410, Bakırçay Kınık Sol Sahil Sulaması ile de 70.630 dekar araziye can suyu verdiklerini kaydeden DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker “2019 sulama sezonu hazırlıklarına daha geçen yıldan başladık. Belirlediğimiz pek çok eksiklik ve sorunu üreticilerimizin istekleri doğrultusunda elimizden geldiği ölçüde giremeye çalıştık. Artık sezona çok az zaman kaldı. Sulama Birliklerimiz ile birlikte bu zamanı iyi değerlendirip sorunsuz bir sulama sezonu geçirmeyi hedefliyoruz. Dileriz çiftçimiz suyu da ürünü de bol bir hasat dönemi geçirir. Bereketi bol olsun” diye konuştu.

İsmail Keçeci

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte içkilere el konuldu
Sahte içkilere el konuldu
Patates üreticilerine beş kalemde destek
Patates üreticilerine beş kalemde destek