Advert
Advert

Elektrikli trenden ses soluk yok

Elektrikli trenden ses soluk yok
Elektrikli trenden ses soluk yok Küçük Menderes
test Bu içerik 1742 kez okundu.

Ödemiş ile Torbalı arasındaki demiryolu hattının elektrikli hale getirilmesi için hazırlanan projede yapım işi için imza atılsa da şu ana dek somut bir çalışma yapılmadı. 44 milyon liralık yatırımla ilgili sessizlik sürüyor.

Bir zamanlar sökülmesi gündemde olan Torbalı-Çatal-Ödemiş demiryolu hattının 2000’li yıllarla birlikte TCDD’nin yatırımlarıyla yeniden canlanması sonrası gündeme gelen elektrikli tren projesi ihalesi yapılmasına karşın hareketsiz kaldı. 5 firma ve ortaklığın katılımıyla geçen yıl Haziran ayında ihalesi yapılan proje, Torbalı’dan Ödemiş’e ve Tire’ye kadar olan 73 kilometrelik hattın elektrikli trene uygun hale getirilmesini içerirken şimdiye kadar herhangi bir adım atılamadı.

 

İHALE BEDELİ YAKLAŞIK 44 MİLYON LİRA İDİ

İhale bedeli yaklaşık 44 milyon lira olan projenin tamamlanma süresi 2 yıl olarak öngörülse de ihale sonrası imzaların atıldığı 2018 yılı Ağustos ayından bu yana aşama kaydedilemedi. İhaleyi kazanan yüklenici firma Emre Ray ve Enerji’nin resmi web sitesinde de firmaya ait devam eden projeler arasında Torbalı-Çatal-Ödemiş-Tire elektrifikasyon projesinin yer almadığı gözlendi. İZBAN hattının Ödemiş ve Tire’ye de uzanmasına imkan sağlayacak elektrikli tren hattı projesinin akıbeti merak konusu oldu.

 

İSTASYONLARA BEKLEME CEPLERİ YAPILMIŞTI

TCDD Genel Müdürlüğü’nün son iki yılda Ödemiş-Çatal-Torbalı hattında İlkkurşun, Derebaşı, Gürgür, Karpuzlu ve Arıkbaşı arasındaki istasyonlara trenlerin birbirlerine yol vermeleri için bekleme (sayding) hatlarını hazırlatması tren seferlerinin artacağı şeklinde yorumlanırken ihale haberiyle bölgede heyecan yaratan elektrikli tren projesinde devam eden sessizlikle ilgili vatandaşlar yetkililerden açıklama bekliyor.

Başar Uçar

 

 

Sende Yorumla...
ALI DAMCI     2019-05-23 ÖDEMİŞ İZMIR YOLCUSAYISI BAKILIRSA NEKADAR KÂRLI BIR HIZMET OLACAK SAAT BASİ IZBAN ODEMIS IZMIR ARASI YETKILILERIN DIKKATINE

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Dört ilçede operasyon
Dört ilçede operasyon