Advert
Advert

Tire’de 19 MAYIS hazırlıkları

Tire’de 19 MAYIS hazırlıkları
Tire’de 19 MAYIS hazırlıkları Küçük Menderes
test Bu içerik 849 kez okundu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesi programı belirlemek amacı ile Tire İlçe Kaymakamlığı toplantı salonunda Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında bir toplantı yapıldı. Kaymakam Tanrıseven, 19 Mayıs’ın coşkuyla kutlanacağını söyledi. 

Toplantıda bir açıklama yapan Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını kaydetti. Tanrıseven şöyle konuştu: 

“Kurumlarımız hazırlıklarını yaptı. İlçemizde coşkulu bir bayram kutlaması için her türlü tedbir alındı. Gençlerimiz ve Tireli vatandaşlarımız ile birlikte coşkulu bir bayram kutlaması yapacağız.” 

 

TANRISEVEN “BAYRAM COŞKUYLA KUTLANACAK” 

Pazar günü Çelenk Koyma töreni ile başlayacak etkinlikler, Kapalı Spor Salonunda birbirinden güzel aktiviteler ile devam edecek. Yarışmalar, dans gösterileri, halk oyunları, güreş ve Jimnastik gösterilerinin sergileneceği kutlamaların akşamına ise saat 21:30’da Fener Alayı gösterisi düzenlenecek. 

Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında yapılan toplantıya, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Salih Sungurtekin, Tire Sağlık gurup Başkanı Ulvi Toprak, İlçe Gençlik Spor Müdürü Mustafa Koca, Tire İlçe Milli eğitim Müdürü Özcan Karpuz, Tire Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Duygu Eskiyörük Hazırol ve Tire İlçe Emniyet Müdürlüğünden Sıtkı Döner katıldı.

 

BELEDİYE’DEN GENÇLİK ŞÖLENİ

Tire Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir organizasyon hazırladı.

Tire Belediyesi tarafından Gölet Şenlik Alanı’nda düzenlenecek ‘’Gençlik Şöleni’’ 19 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te başlayacak. Şölende konserler, halk oyunları gösterisi ve sergi yer alacak.

 

ETKİNLİKLER YARABAND KONSERİ İLE BAŞLAYACAK

 ‘’Tire Belediyesi Gençlik Şöleni’’ Tireli gençlerin yakından tanıdığı, İzmir’in ünlü gruplarından YARABAND Konseri ile başlayacak. Arabesk ve nostaljik şarkıları cover yaparak söyleyen ve konserlerinde rock şarkılara yer veren YARABAND etkinliğin başlama saati olan 14.00’te sahneye çıkacak. Yaklaşık 90 dakika sahnede konser verecek olan YARABAND birbirinden güzel şarkıları Tireli gençler için söyleyecek.

 

GENÇLER KENDİ ŞÖLENLERİNDE SAHNE ALACAK

YARABAND konseri sonrası Tireli müzisyenler peş peşe sahneye çıkacak. Tireli gençler kendi şölenlerinde hem şarkılarını arkadaşları için söyleyecek hem de doyasıya eğlenecek. Tire Belediyesi Gençlik Şöleni’nde; Belgin Atilla Çallıoğlu Fen Lisesi Müzik Grubu, Grup Kutsan (Kutsan Anadolu Lisesi Müzik Grubu) , Grup Lavinia (Tire Özel Taç Koleji Müzik Grubu) konser verecek.

 

KONSER FİNALİNİ UĞUR GÖKOĞLU YAPACAK

Gençlik Şöleni konserlerinin finalini Tireli Uğur Gökoğlu yapacak. Geçtiğimiz günlerde sözü kendisine, müziği Ahmet Gülmez’e ait ‘’Feda Ettim’’ şarkısı için kameralar karşısında geçip klip çeken Uğur Gökoğlu da konser verecek. Kendi şarkılarını ve popüler şarkıları söyleyecek olan Uğur Gökoğlu ile konserler sona erecek.

 

SAAT 19.19’DA ATABARI OYNANACAK

Milli mücadelenin 100. Yılında Tire Belediyesi tarafından düzenlenen ‘’Gençlik Şöleni’’nde saat tam 19.19’da ‘’ATABARI’’ oynanacak.

Tire Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Tire Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekipleri ve Tireli Gençler, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Halk Oyuncuları Birlik Platformunun ‘’Dünya Atabarı Oynuyor’’ projesi için saat 19.30’da Atabarı oynayacak.

 

SON YILLARIN EN GÖRKEMLİ FENER ALAYI YAPILACAK

Gölet Şenlik Alanı’nda etkinliklerin sona ermesiyle saat 21.00’de Fener Alayı başlayacak. Son yılların en görkemli yürüyüşü olması beklenen fener alayında, kamu kurum, kuruluş, siyasi parti, sivil toplum, dernek temsilcileri ve vatandaşlar yer alacak. Gölet Şenlik Alanı’ndan başlayacak olan fener alayı, Tire Kent Müzesi önünde sona erecek. Fener alayı sonrası Tire Kent Müzesi önünde Tire Belediyesi Halk oyunları Ekibi gösteri sunacak.

KüMha

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Telafi eğitimi, 31 Ağustos'ta başlıyor
Telafi eğitimi, 31 Ağustos'ta başlıyor
"Bu hastalıkla milli birlik ve beraberlik içerisinde baş etmemiz gerekiyor"