Advert
Advert

Kutlamalar meşale yakılarak başlayacak

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ, 100. YIL KUTLAMALARINA İSTANBUL’DAN HAREKET GÜNÜNDE BAŞLIYOR

Kutlamalar meşale yakılarak başlayacak
Kutlamalar meşale yakılarak başlayacak Küçük Menderes
test Bu içerik 670 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bu yıl zengin bir etkinli programı ile kutluyor. 16-19 Mayıs tarihleri arasında yapılacak kutlama etkinlikleri coşkulu bir bayram havasında geçecek.

Ödemiş Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerin 16 Mayıs Perşembe günü başlayacağını belirten belediye başkanı Mehmet Eriş; “Varlığımızın 100. Yılını kutluyoruz. 16 Mayıs’ta Bandırma vapuru, İstanbul’dan yola çıktı. 15 Mayıs’ta İzmir Konak Meydanı’nda düşmana ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’in yürekliliği ve cesaretliliği ile Atatürk’ün yola çıkma zamanını kutlamalar için başlangıç seçtik. Ülkemizin varlığını  bütünlüğü sağlayan tüm şehitlerimizi  rahmetle anıyorum. 100. Yıl etkinliklerinde birlikte olmayı diliyorum” dedi.

100. yıl etkinlikleri 16 Mayıs Perşembe günü saat 15.00’de Hükümet Meydanı’nda işaret diliyle İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve ardından meşale yakılmasıyla başlayacak. Devamında folklor gösterilerine yer verilecek.  

17 Mayıs Cuma günü saat 15.00’te de ‘Çevre ve Geri Dönüşüm’ konulu proje yarışması ve sergisi Öğretmenevi dış mekanda gerçekleşecek. Aynı gün aat 21.30’da Ödemiş Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun konseri Kültür Merkezi’nde yapılacak. 

18 Mayıs Cumartesi günü saat 15:00’ten itibaren Saraçoğlu Stadyumu’nda 6.Atletizm Şenliği gerçekleşecek. Saat 21.30 ise Saraçoğlu Stadyumu önünde Gençlik şöleni ve konseri yapılacak.

19 Mayıs Pazar günü saat 18.00’de de 19 Mayıs ve Atatürk konulu resim yarışması ile 3. Çevre ve Geri Dönüşüm konulu proje yarışmasının ödül töreni Öğretmen Evi’nde  gerçekleşirken saat 19.00’da Saracoğlu Stadyumu’nda Atletizm Şenliği’nin ödül töreni yapılacak. Saat 21.00’de Salı Pazarı Parkı’ndan başlayacak fener alayı, Hükümet Meydanında son bulacak. Fener alayının ardından Ege Üniversitesi Modern Folk Müziği Topluluğu konseri ile kutlama programı son bulacak.

KüM-ha

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını