Advert
Advert

5 yıldır sessizce bekliyor

5 yıldır sessizce bekliyor
5 yıldır sessizce bekliyor Küçük Menderes
test Bu içerik 967 kez okundu.

Ödemiş’te Müze yanında mola yeri olarak tasarlanan ancak geride kalan 5 yılda hiçbir adım atılamayan 4 bin 880 metrekarelik alan, sessizce kente kazandırılacağı günleri bekliyor.

2009-2014 dönemi belediye başkanı Bekir Keskin’in döneminde Saraçoğlu Konutları’nın inşası nedeniyle Toptancı Hal tesislerinin yıkılmasının ardından uzun yıllar burada hizmet veren sundurma, Müze yanında mola noktasının çatı sistemini oluşturmak üzere Hürriyet Mahallesi’ne taşındı.

 

MOLA YERİ OLACAKTI

Mola noktası olarak Ödemiş köftesi, Töngül Pidesi ve katmer gibi yöresel lezzetlerin sunulmasının planlandığı alan için çalışma başlatıldı. 2014 yerel seçimlerine kadar çatı sisteminin iskeleti kurulsa da seçimlerden sonra geçen 5 senede hiçbir aşama kaydedilemedi.

2016 yılında çay bahçesi, büfe, kafeterya ve benzerleri hizmetlerin verileceği mola noktası olarak kullanılması amacıyla 10 yıllığına kiraya verilmesi için çıkılan ihale de sonuçsuz kaldı.

 

85 YILLIK SUNDURMA KADERİNE TERK EDİLDİ

İlk olarak Gazi Caddesi’nde kurulan daha sonra uzun süre Toptancı Hali’ne hizmet veren yaklaşık 85 yıllık sundurma geride kalan 5 yılda adeta kaderine terk edilirken müze yanındaki bu alan da kamyonların yük indirip bindirdiği bir nokta haline geldi. Bir zamanlar mola noktası olarak planlanan alan ve çevresi garaja dönüştü.

Hastanenin açılmasıyla daha da hareket kazanan, Ödemiş-Birgi karayolu kıyısındaki 4 bin 880 metrekarelik bu değerli alan, Ödemiş’te sonuçsuz kalan projeler arasında yerini aldı.

Başar Uçar

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını